אטורה- מדינה קטנה, שמחה גדולה.

את "מיני ישראל" אין ממש צורך להציג. כולנו מכירים את המקום המקסים הזה, עם דגמי כל אוצרות המדינה, כשמהצפון עד הדרום נפרשים בפנינו כל המקומות המוכרים והאהובים, בדיוק ובחן.

עכשיו יש סיבה נוספת לשמחה- "אטורה" – בית חדש לאירועים, בתוך הפארק, שמאפשר לחופה למשל, להתקיים בבת אחת גם בכותל, גם במגדלי עזריאלי, גם על החרמון וגם באזורי התיירות של אילת, והכל בלי לזוז מהמקום ובשיא הפאר.

חמש מאות איש בישיבה או שמונה מאות איש באירועי "מינגלינג" יכולים להנות מהפארק בפרטיות , כשתאורת הלילה הופכת את המקום לקסום במיוחד, ואז להמשיך לקייטרינג משובח  – של "דיינר", שמהווה שחקן בולט בשוק כבר עשרים שנה, (ושעוקף כמו גדול את מגבלות הכשרות במחלקת הקינוחים למשל…) ומגוון, וכמובן אולם רחב ידיים, עם מערכות תאורה וסאונד שהופכות את האווירה לשמחה במיוחד.

מקור שם "אטורה" הוא במושג המנהיג את "מיני ישראל"  – מיניאטורה.

הגענו להשקת המקום, כחצי שעה נסיעה מהמרכז בלבד, (ומצד שני גם קירבה נוחה מאד לתושבי ירושלים והסביבה) . החנייה בשפע ומסודרת על ידי סדרנים שמוודאים שאף אחד לא חוסם או מפריע, הפאר שמתחיל אפילו בתאי השירותים (כמו שאפשר לראות באחת התמונות), וממשיך בעיצוב אקלקטי  ומה שאני הכי אהבתי – המקום מעוצב כעין סלון במידה מוגזמת, כעין ניגוד להקטנה של הבניינים ב"מיני ישראל" עצמה, ובעיקר מאד מואר, ככה שלא צריך תאורה של טלפונים כדי לראות משהו כמו שקורה ביותר מדי מקומות אחרים. ההגשות המעניינות של המשקאות והמנות – עם המון גימיקים כמו קישוטים יפיפיים על כוסות המשקה, עמדות בשרים על האש, עמדות צמחוניות, עמדות כריכי בשר ודגים מסוגים שונים, מרקים קרים וחמים, וכמובן המתוקים שנחלקו בין עמדות פירות ומאפים, עמדות גלידה שהתגברה כאמור יפה מאד על מכשלות הכשרות (גם בגלידות מסוג "סורבה" שהיה להן טעם של פרי טרי, וגם גלידות על בסיס אלכוהול במקום חלב- כמו "שוקולד וויסקי" ששימחו מאד את מי שטעם – כי ביננו – כשיש וויסקי מי צריך חלב?), והשוסים הגדולים, דוכן שעוטר בגושי חלבה גדולים, משטחי שוקולד ענקיים שנחצבו לשבבים מתוקים, והכיף האישי שלי – פבלובה עטורת מרנג ופירות.

את הסאונד והאקוסטיקה המצויינים של המקום הוכיחו לנו שלישיית מה קשור שהגיעו להופיע ולהרים את הקהל בהמון מוסיקה שמחה (ושלום – מזל טוב!).

מעבר לאירועים פרטיים או מסחריים,  "מיני ישראל" מקיים גם אירועי תרבות והופעות רבות.

(למעלה- "מה קשור" בהופעה ב"אטורה" – למטה- מיני ישראל בלילה).

עוד פרטים על "אטורה" ,  ועל "מיני ישראל" בכלל – כולל ההופעות המגוונות באמפיתאטרון .