אריק איינשטין- שיר אהבה (לא) סטנדרטי

אריק איינשטין היה סמל ישראלי, בדיוק כמו כובע הטמבל, ה"סברס" ושחרור הכותל. מסלול חייו השיק לתולדות המדינה ולכל המהפכים שעברו עליה, עד מותו הטרגי ב2013.

במלאת ארבע שנים למותו משדרת YES  סידרה דוקומנטרית שמביאה את חייו ויצירתו בשישה פרקים.  בסידרה ראיונות עם כל הקאליברים הגדולים של התקופה שעבדו והכירו את איינשטיין- כמו שלום חנוך, מיקי גבריאלוב, שם טוב לוי, יוני רכטר, יצחק קלפטר, חיים טופול, ג'וזי כץ, ישראל גוריון, יענקל'ה רוטבליט ועוד רבים וטובים וכן סרטי ארכיון נדירים , גם של הופעות ושירה של איינשטיין וגם של התקופה והסביבה בה חי ופעל.

כל תחנות חייו- מנערותו בתל אביב של פעם, דרך להקת הנח"ל, בצל ירוק, שלישית גשר הירקון והחלונות הגבוהים, חבורת לול והצ'רצ'ילים, ארץ ישראל הישנה והרוק הבועט,  חמישים שנות פעילות  ושלושים אלבומים, בשתי מאות, הכל שם בסידרה שמלווה את אריק.

יוצרי הסידרה הם אבידע לבני (שגם ביים), אסף אמיר ויואב קוטנר (שגם ערך את התוכן), ההפקה היא של אסף אמיר מ"נורמה הפקות", הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' ומפעל הפיס.

"אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי" בכורה: ימי רביעי, החל מה-22.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD

(בתמונות למטה- הגיעו להשקת הסדרה – יואב קוטנר, מיקי גבריאלוב, מוני מושונוב, נתן זהבי, צבי שיסל, ג'ודי כץ, ישראל גוריון, תום פראנץ ,יוצרי הסידרה והרבה רבים וטובים שמתגעגעים לאריק.)

"אז התחלתי ללכת

לא חשבתי בכלל לאן.

רק רציתי ללכת,

ללכת את כל הזמן.

לא פגשתי בדרך אף אחד,

כמה מצחיק להיות לבד

כי אני אוהב אותך."

(מתוך "שיר אהבה סטנדרטי" – מילים- אריק איינשטיין, לחן- יוני רכטר)