בנפייבר- הבריאות, גם לדרך!

מאז שנכחתי בסדנת בישול שבה התנסינו בשילוב "בנפייבר" במנות שונות, אני צורכת את המוצר באופן קבוע, ומוסיפה אותו לכל מאכל. כבלוגרית שאוכלת בהרבה מקומות, הרבה אוכל, בלי הרבה הגיון, חשוב לדאוג לתחושות ולהרגשה הכללית ולא לחוש נפיחות או כאב בטן.

בסדנה (הנה הקישור לפוסט שלי –http://cafe.mouse.co.il/post/2944987/) כאמור ראינו שבנפייבר זה מוצר שאפשר להוסיף לכל דבר והוא בלתי מורגש, (מה שאומר שאפשר להגניב אותו גם לאוכל של הילדים) מכיוון שהוא עשוי מגוואר-גאם- סיב תזונתי עם מבנה מיוחד שגורם לו להתמוסס לחלוטין וניתן לבשלו, לאפות אותו, לשתות אותו בתוך מים, לערבב בכל דבר ולהנות מצריכה של סיבים תזונתיים פרו ביוטיים (מאה אחוזים).

???????????????????????????????

אבל מה עושים כשאוכלים בחוץ?

כאן מגיע החידוש- לכבוד החגים והטיולים, הנסיעות והאירועים, הגיעו גם "בנפייבר TO GO" – אריזות קטנות עם כמות יומית אישית מדודה מראש, שרק צריך להוסיף לכל מנה והופ- יש בריאות ויש את כמות הסיבים הדרושה לנו. (בכל אריזה כמות של 2 כפות, שהן 6.7 גרם, שמתוכם 5.16 גרם סיבים תזונתיים).

בצורה כזו ניתן לשים בתיק כמה אריזות (כמספר בני המשפחה והימים שבהם יוצאים), ובכל מקום, אם זה בפיקניק, אם זה במסעדה, אם זה אפילו בתוך כוס מים, להוסיף את הסיבים ולדאוג שגם בסביבה זרה ,שבה לעיתים הגוף שלנו לא מתמודד כל כך טוב עם אוכל זר ולא מוכר שלא בטוח איך הוכן, הבטן תהיה רגועה.

כמובן שזהו גם פתרון נוח לקחת לעבודה, לשים בתיק, וכשהולכים עם כרטיס ה"תן ביס" או דומיו למסעדה במתחם אוכל, או לחדר האוכל של מקום העבודה, או אפילו להרמת כוסית של חג בחדר הישיבות, אפשר לא להזניח את הבריאות.

להשיג בבתי מרקחת, רשתות פרמים ובתי טבע נבחרים.