גלובוס מקס רחובות- החיים על מסך הכסף

"אני אומרת שזה כל כך פשוט כשזה בסרט אני אוהבת רק איתך לשבת מול המסך הזה שבקולנוע אני אוהבת ת'קולנוע." כך שרה שרון ליפשיץ וסיכמה את החוויה של כולנו- קולנוע. מסך הכסף שגורם לנו לשקוע בחוויה שונה, שבזכות בתי הקולנוע המשוכללים, מקיפה את כל החושים.

בילדותי אלה היו בתי קולנוע עם אולם אחד וכסאות עץ קופצניים שהיו נסגרים כשהיינו קמים מהמקום. מאז חלפו הרבה גרעיני פופקורן במזנון ועכשיו בתי הקולנוע הם קומפלקסים משוכללים ונוחים , עם מגוון פינוקים.

במשך תקופה ארוכה בעיר רחובות לא היה קולנוע, ועכשיו הוא חוזר ובגדול בעזרת רשת "גלובוס מקס" שחונכת בימים אלה מתחם  בתי קולנוע בקניון עופר בעיר. אחרי קומפלקס גדול ב"אושילנד" כפר סבא מגיע האח הבוטיקי- מתחם של שישה אולמות חדישים שפועל שבעה ימים בשבוע וכולל כל מה שצריך בשביל לשקוע בעולמות וסיפורים הקולנועיים.

הדבר הראשון ששמנו לב באולם בו היינו היו הכורסאות, במרווחים גדולים כך שלא צריך לקום כשמישהו רוצה לעבור, ויש גם זווית גדולה כך שגם אנשים גבוהים לא מסתירים לך. למעשה הכורסאות כל כך נוחות שיש מצב שאנשים ירדמו, בעיקר לנוכח העובדה שהן גם נוטות אחורנית במקצת אם רוצים וגם מתנדנדות קלות. מצד שני הסאונד העוצמתי אולי לא יתן לכם לישון- 64 רמקולים בשיטת "דולבי אטמוס" מעבירים את הסאונד בהתאם לעלילה- מלפנים אחורה כשמראים למשל נסיעה, מלמעלה כשמראים קרבות חלל, מסביב כשמדובר בציוץ ציפורים ומכל זווית שצריך בהתאם למתרחש על המסך.

אחרי שהתיישבנו גילינו גם שאפשר להרים את הידיות שבצדדים, אלה שיש בהן מקום לבקבוק השתיה או הכוס, כך שזוגות יכולים אפילו להחזיק ידיים בנינוחות (או לחלוק פופקורן אחד ענק). ואם הזכרתי פופקורן- בקולנוע הזה מקפידים על שמן חמניות שגורם לזה שהפופקורן יותר איכותי ופחות שמנוני.

המיזוג באולם היה מדוייק, יותר מדי פעמים נתקלתי באולמות מקפיאים, או לחילופין לא ממוזגים מספיק. ב"גלובוס מקס רחובות" הטמפרטורה היתה מדוייקת וכולנו שקענו בסרט.

אגב, הערה חשובה- מצוין שיש הפסקה באמצע הסרט, בהתחשב בבקבוקי השתייה שהולכים עם הפופקורן. ההפסקה היא בת שש דקות, כך שהיא לא מפריעה לרצף הסרט, ומצד שני מאפשרת יציאה לשירותים הנקיים, לבדיקת הודעות בטלפון או לקניה כלשהי במזנון.

ואיזה סרט הוקרן? היות  והתאריך שבו היינו ב"גלובוס מקס רחובות" היה ה14 לפברואר, הוא חג האוהבים, הסרט שהוקרן היה הקרנת בכורה של "חמישים גוונים של אופל"  בכיכובם של דקוטה ג'ונסון כאנסטסיה סטיל המאוהבת, וג'יימי דורנן ככריסטיאן גריי המסתורי, שממשיכים בסיפור האהבה שבוודאי היה מוגדר בפייסבוק כits complicated.

במתחם הקולנוע "גלובוס מקס רחובות" יוקרנו כ30 סרטים ביום, עד חצות, כך שתמיד אפשר לקפוץ לסרט, להתיישב בנוחות עם נשנושים מהמזנון (ויש המון "חבילות" של דברים טובים במחירים נוחים), ולהנות עם בן זוג, עם חברים, עם המשפחה או הילדים. למי שממש משקיע יש אפשרות לערוך ימי הולדת במקום, שכוללים הקרנה מיוחדת עם חבילות מאנץ' לכל אחד, הזמנות מעוצבות, הקרנת ברכה מעוצבת, מתנה לחוגג ופינת ישיבה מקושטת כולל כיבוד, ויש כמובן גם אירועים לחברות.

אז אם אתם ברחובות והסביבה, קיפצו לקניון "עופר", תהנו משלל המסעדות והחנויות, ותסיימו בסרט- רומנטי או אקשן, תקופתי או עכשווי, מה שבא לכם, הכי כיף שיש.