דיאטת קונטור- יומן מסע

ראשית ההקדמה- כמו בכל קבוצת תמיכה – "אני שוש, ואני בלוגרית", מה שאומר גם – "אני שוש ואני אוכלת המון." . כשנמצאים המון במסעדות, כשמקבלים מוצרים להתנסות, כשיש גם בדרך כלל אלכוהול בעסק, זה מתבטא בעיקר ב"תוספות" שמצטברות בכל מני מקומות בגוף. לא אחשוף כמה אבל אלה בהחלט תוספות לא רצויות.

מה עושים?

כשאני קוראת על כך שהרוב המוחלט של הדיאטות נכשל, ואנשים לא רק שלא מרזים אלא גם מעלים יותר ממה שהיו מההתחלה, זה מתסכל. בשביל מה להתאמץ?

הסיבות לכך הן שיעמום,חוסר מוטיבציה, חוסר אפשרות (הגיונית לחלוטין) להתמיד בהמנעות מדברים שאוהבים, ובעיקר- כי הגוף מתנגד. הגוף שרגיל לתזונה מסוימת, מתחיל לצמצם בהוצאות שריפת השומן שלו, כי הוא מרגיש את החוסר, ואז כשחוזרים לאכול בערך רגיל, אפילו בלי הגזמות, העליה במשקל מהירה מאד.

בעיה נוספת היא שההרזיה היא לא במקומות הרצוים. יש מקומות שבהם נפח הוא רצוי (כמו הפנים, שאנו אפילו מזריקים לשם נפח כדי לטשטש קמטים למשל), ויש מקומות שנפח הוא ממש לא רצוי- כמו הירכיים והבטן שהם נקודת תורפה גדולה. כשעושים דיאטה רגילה, המשקל איכשהו, לפי חוק מרפי מרושע קוסמי, יירד קודם מהפנים, ויגרום לך להראות זקנה וחולה, ורק בסוף, אם בכלל, מהבטן והירכיים.

אז איך פותרים את זה? זו היתה חידה.

ואז הוצא לי להתנסות בתוכנית "דיאטת קונטור" שתוקפת את הבעיה מכל הכיוונים.

הוזמנתי לבית "אופטימל"  – שהוא מרכז לרפואה אסתטית ואיכות חיים, שמציע תוכנית שתוקפת את הבעיה בדרכים שונות במקביל, כדי לקבל את התוצאה המבוקשת – ליווי על ידי דיאטנית, טיפולים חדשניים שיפורטו בהמשך, ומעקב צמוד ואישי.

הפוסט הזה נכתב בהמשכים, כשאתאר את השלבים השונים של ההתנסות והתוצאות.

כאמור התוכנית היא בת חודשיים, וכוללת המון – ליווי תזונתי לאורח חיים בריא של דיאטנית קלינית, תוכנית הרזייה מותאמת אישית, תפריט אישי מתעדכן לאורך תקופת הטיפול, מעקב תקופתי וסיוע בשמירה על תזונה נכונה לאורך כל התהליך, סידרת טיפולים להצרת הקפים בשיטת אולטרסאונד (יפורט בהמשך), המלצות לתכנית אימונים לשריפת שומנים (ולא מדובר בנסיון להפוך לאצנית אולימפית, אפשר הרבה יותר ברוגע), מעקב, שקילה, מדידות, צילומים וליווי אישי צמוד.

אחרי כל זה, איך אני יכולה לאכזב אותם ולא לרזות? (שיטת מוטיבציה מצויינת).

הרעיון בטיפולי "בלה קונטור" הוא שיטה שהיא פריצת דרך מדעית שהוכחה בבית החולים הדסה, ובה בוחרים את האזור שרוצים לצמצם (נניח בטן)  ובעזרת המכשיר מדמים את הפקודה הטבעית של המוח לגוף לפרק שומנים. השומן מתפרק ויוצא מהגוף בדרכים הטבעיות, וכך ההקפים מצטמצמים. המכשיר עובד על הרקמות השומניות שמזוהות על ידי אלקטרודות, ותאי השומן מקבלים "הוראה" ממש כמו מהמוח, להפוך את השומן האגור לזמין.

עכשיו, זה יפעל בשתי דרכים- אם נעשה טיפול אבל לא נצרף לכך פעילות גופנית, ההקפים אכן יצומצמו (ונראה זאת חיצונית ובמידות הבגדים) אבל המשקל לא ירד. אם נוסיף פעילות גופנית, נאיץ את התהליך של שריפת האנרגיה ואז גם נוריד במשקל, גם נפחית צלוליט וגם נצר הקפים.

הטיפול אינו פולשני או כואב, והוא מאושר על ידי כל הגופים הרלוונטים כולל משרד הבריאות הישראלי. אין גם תופעות לוואי (מלבד הצורך ללכת לקנות בגדים קטנים יותר….)

לפני התחלת התוכנית עושים טיפול נסיון  כדי לבדוק התאמה.

אם לקצר את כל מה שרשמתי למעלה- למי מתאים הטיפול?

למי שלא רוצה ניתוחי שאיבת שומן שהם פולשניים ודורשים החלמה וצלקות, למי שמפריעים לו אזורים ספציפיים בגוף, למי שדיאטה ופעילות גופנית לא עוזרים דווקא באיזורים שהוא רוצה, למי שצריך הרבה תמיכה ומוטיבציה, וגם למי שמעוניין בפתרון מהיר לקראת אירוע (מישהו הזכיר חתונה למשל?).

השירות ניתן בשני סניפים – ב"אופטימל" ברמת גן, וב"קונטור אפקט" בירושלים. בהמשך יהיו סניפים נוספים שיתנו שירות זה. אני הוזמנתי לסניף רמת גן.

ההתחייבות שלי היתה-

טיפול התנסות שבו בודקים אם יש ירידה של כסנטימטר או שניים בהקף, פגישה עם דיאטנית קלינית , הגדרת מטרות והצבת יעדים אישיים, התחייבות להגיע לטיפולים שבועיים ולפגישה עם הדיאטנית, מדידות רבות בכל פגישה, והכל כשאורך התוכנית לוקח בין חמישה לעשרה שבועות, לפי הצורך.

ועכשיו לתכלס- מה עבר עלי?

מפגש ראשון –

(בתמונה למעלה- המדידות, בתמונה למטה- המכשיר)

התקבלתי על ידי גלית המטפלת שהסבירה לי מה ההליך ולאחר מכן לקחה אותי לחדר הטיפולים. אחרי שמלאתי טופס הצהרת בריאות, היא רשמה את הנתונים שלי – משקל, בעיות רפואיות אם יש ועוד.

אחר כך הגיע שלב המדידה, היא סימנה ארבע נקודות בהקפים השונים שלי מהמותנים ועד הישבן, רשמה את המידות , צילמה אותי מארבעה כיוונים וריכזה את כל הנתונים בטבלה.

נשכבתי על המיטה וגלית חיברה אלי אלקטרודות. הטיפול הוא משולב- חשמל ואולטרסאונד, לקבלת תוצאות מירביות. החשמל גורם לסוג של דגדוג או עיקצוץ, לא כואב. למעשה, בגלל שהגעתי עם גב קצת תפוס, האלקטרודות דווקא שיחררו לי כמו סוג של מסאג'.

במקביל מרחה עלי גלית את הג'ל שכל אישה שעברה הריון מכירה, והתחילה להעביר עלי את המכשיר. הרגשתי חום, לעיתים חום רב, וגלית הסבירה שלא מדובר בחום של המכשיר (המכשיר עצמו קר) אלא חום שנוצר כתוצאה מפירוק השומנים בתוך התאים.

(בתמונה למטה- במהלך הטיפול)

הטיפול ארך כשעה ואחריו נמדדתי שוב באותן מקומות ואכן כל המידות היו בין שניים לשלושה סנטימטרים פחות. גלית הסבירה שבדרך כלל בטיפול הראשון זו הירידה החזקה ביותר.

אחר כך הגעתי לקבלה לקביעת תורים נוספים ולקביעת פגישה עם תזונאית.

כדי שהטיפול יעבוד, צריך תוך 24 שעות לעשות לפחות 30 דקות של פעילות גופנית "שפויה". היות ובאתי מצויידת מראש בנעלי ספורט ומכנסי אימון נוחות, ניצלתי את העובדה שמול המרפאה יש פארק ענק ( היכן שממוקם "גשר המכביה") ויש לו מסלולי הליכה נוחים וארוכים, יצאתי להליכה ברמת קושי בינונית (לא מדובר בהליכה בסגנון שתי חברות שהולכות להסתכל בחלונות ראווה).

בפגישה עם התזונאית נפגשתי עם מירה בן עמי ,  סיפרתי לה על אורח חיי המיוחד שבו יש לי שליטה על ארוחות הבוקר והצהרים, אבל אין לי שליטה על ארוחות הערב בגלל שאני בלוגרית ומתעסקת הרבה במסעדות ובצרכנות.

מירה ביקשה ממני לערוך רישום של מה אני אוכלת בדיוק במשך כמה ימים, שבמקרה יצאו גם ימים שבהם אני מוזמנת לאירועים שונים שיש בהם ארוחות, ולראות איפה אני יכולה לצמצם.

(בתמונה למעלה- הטבלה שקיבלתי למלא)

זה לא שממחר אני מתחילה לאכול פריכיות אבל יצאתי עם כמה טיפים טובים.

  1. להרבות מאד בשתיית מים, לאורך כל היום ולפני ארוחות בעיקר. משהו שאמנם ידעתי אבל בפועל לא ממש יישמתי. לעשות לעצמי משמעת מים הפוכה, עם המון תזכורות.
  2. לשים לב שבטטות, תפוחי אדמה וכאלה, הם פחמימות ולא ירק ולחשב מנה אחת בארוחה ולא שתיים או יותר.
  3. קרטיבים הם קינוח נהדר, גם אם הם לא "דיאט".
  4. אלכוהול – באירועים יש המון, להצמד לכוסית אחת או שוט אחד בלבד בערב.
  5. נכון שצלחת קלאסית בנויה משליש פחמימה, שליש חלבון ושליש ירק, אבל אולי אפשר להגדיל את החלק של הירק על חשבון הפחמימה.
  6. בדרך כלל בסביבות עשר בבוקר, כשאני נעשית רעבה, אני מנשנשת ביגלה מתוך מחשבה שמדובר בחטיף אפוי ולכן פחות בעייתי. מירה הציעה לעבור לקערית קורנפלקס (כמובן לא הסוגים עם הסוכר) שהיא יותר משביעה וגם מספקת לי את החלב שקצת חסר לי בתפריט.

נקבעה לי פגישה נוספת עם מירה שבה אני צריכה להביא את הרשימות שלי.

יומיים אחר כך היה לי טיפול שני באזור הבטן, זהה לטיפול הראשון, הפעם טיפלה בי נעמי, שכמו גלית היתה לבבית מאד. אחר כך יצאתי שוב להליכה בפארק (ובתור בונוס שמעתי ברקע את החזרות של נינט להופעת החימום של רובי וויליאמס).

……………………………………………..

עברו שמונה טיפולים. במצב האופטימלי מדובר בשניים בשבוע, אבל בגלל לוחות זמנים, גם שלי ושם של "אופטימל" הטיפול המשיך לזמן ממושך יותר, לעיתים פעם בשבוע או בעשרה ימים.

מתוך סידרה שלמה שאמורה לכלול בין 10-12 טיפולים, קיבלתי שמונה והגעתי גם לשני מפגשים עם מירה הדיאטנית (המקסימה!). יכול להיות שאם הייתי משלימה סידרה, התוצאות היו טובות יותר ממה שהגעתי אליהן אבל הנה התוצאות.

נמדדתי שוב, בארבעת הנקודות הקבועות. הירידה היתה בממוצע 7-8 סנטימטרים בהקף , כשכמובן בשיא הבטן הירידה היתה החזקה ביותר. מבחינת משקל – היות ששוב, אני לא שמרתי על דיאטה אלא צמצמתי בלבד, הירידה במשקל היתה קטנה יחסית לירידה בהקפים ובמידות.

בדקתי באמצעי הכי טוב שלי – החגורה ששימשה אותי כל החורף האחרון. לשמחתי גיליתי שעכשיו אני שני חורים אחורנית, למעשה מגיעה עד לחור האחרון של החגורה. אני גם מרגישה את ההבדל בגודל הבטן בתמונת פרופיל.

הבגדים יושבים עלי הרבה יותר יפה, בעיקר חצאיות שאין להן "אוזנים" עכשיו.

חשוב לציין- לא מדובר בתרופת פלא או בקסם, והתהליך לא מייתר שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית, שמועילים לא רק לגיזרה אלא גם לבריאות ולאורח חיים חיוני ותוסס. מבחינתי התהליך בעיקר נותן מוטיבציה לשמור על הקיים שהושג, ולהמשיך לחטב את הבטן וכל אזור בעייתי אחר. כמובן שהתהליך גם עוזר לנשים שרוצות חיטוב לאירועים כמו חתונות וכדומה, שאז זה כן סוג של "קסם".

ואני חייבת להודות לצוות המקסים של "אופטימל" ברמת גן – למטפלות דינה, נעמי וגלית, למירה הדיאטנית ולאביבה שסייעה בכל התיאומים .