האני נאט צ'יריוס מופחת סוכר, הבחירה (והבריאות) בידיים שלנו.

20200722_172524

דגני בוקר כאילו הומצאו במיוחד להורים העובדים. למי יש זמן בבוקר להתחיל לטגן חביתות, טוסטים, סלטים שבסוף הילדים ינשנשו מהם ביס וחצי וילכו לבית הספר רק כדי לגווע מרעב בדיוק כשנפתח הקיוסק עם הג'אנק?

בחופש הגדול הבעיה גדלה כי כל ילד מתעורר בזמן שלו, ובתקופה הנוכחית הרבה מההורים גם עובדים מהבית כך שהם צריכים להתרכז בישיבות דרך האינטרנט, ובנסיון להתעלם מכך שהילדים הורסים את הספה באותו זמן.

איך דואגים שלילדים תהיה ארוחת בוקר בריאה ומשביעה, ואם אפשר, גם מהירה להכנה וכזו שגם ילדים יכולים להכין לעצמם במינימום סיכון ונזק?

בביקור בסופרמרקט ניתן לראות מדפים ארוכים מלאים להתפקע בסוגים רבים של דגני בוקר בטעמים, צורות ואריזות שונות. ההורה המותש לא תמיד יכול (בעיקר אם הביא את הילדים לקניות איתו) להתחיל לקרוא את כל האותיות הקטנות של המרכיבים וכך יוצא שלעיתים הוא קונה דגנים מפוצצים סוכר וצבעי מאכל, ממש לא מה שהיה רוצה עבור הילד שלו.

בדגני "נסטלה" דאגו בדיוק לכך – דגני בוקר על בסיס דגנים מלאים המפחיתים את תחושת הרעב וחיפוש הנשנושים למיניהם,  ללא צבעים מלאכותיים וכמובן הפחתה של סוכר  (ונתרן) אבל בצורה שעדיין תשאיר את הדגנים טעימים כך שהילדים יאהבו לאכול אותם כי אם הם לא אוהבים, לא משנה כמה בריאות יש במוצר, הם לא יאכלו.

וכך הגיע "האני נאט צ'יריוס"- הכולל כמו כל חבריו לסדרת צ'יריוס, 100% דגנים מלאים, והוא מכיל פחות סוכר כשהמתיקות מושגת על ידי תוספת של רכז פרי המונק (וכך גם לא משתמשים בממתיקים מלאכותיים).

התוצאה, מוצר במתיקות מעודנת ששומר על הטעם ויש בו רק כשלושת רבעי כפית סוכר לכל מנה של 30 גרם כלומר הפחתה של כ60% מכמות הסוכר במוצר הרגיל.

כעת זכות הבחירה היא בידכם, האם לקחת מהמדף את הצ'יריוס החדש מופחת הסוכר, או להשאר עם האני נאט קלאסי הוותיק.

ניתן לשלבו עם חלבון כמו חלב, יוגורט או משקה צמחי ולקבל ארוחה משביעה, טעימה, מהירה ובריאה לא רק לחופש הגדול אלא לכל השנה (ובסוד נגלה שגם אבא ואמא יכולים להינות מקערה טעימה בתוספת פירות טריים חתוכים למשל).

להשיג בכל רשתות השיווק

כשר.