החיים (של כולנו) על פי יעל לבנטל.

קיימת סטיגמה שאין נשים מצחיקות. אז זהו שיש. נשים עולות על במות, מדברות (מה זה מדברות? המון מדברות!) ומצחיקות, ואחת הבולטות שבהן היא ללא ספק יעל לבנטל.

עם הסטוריה בתוכניות טלוויזיה כמו "מעורב ירושלמי", "פלורנטין", "החיים זה לא הכל", "לא לפני הילדים" שאותה גם כתבה, ואיך אפשר לשכוח את המתנחלת  האלמותית נחמה בת יפונה ב"אחורי החדשות", היא עולה על הבמות עם מופע היחיד "החיים על פי יעל לבנטל".

יש לה קצב מטורף והיא משתמשת בו כדי להביא לנו במשך שעה וחצי את האמיתות המצחיקות של החיים, החיים שלה, שהם בעצם החיים של כולנו- הבעל, הילדים, הפקידה בבנק, האמהות של הילדים האחרים, השורשים הלבנונים, והעולם המודרני בכלל.

אז מה למדנו על יעל? שהיא מנתחת מקצועית של אינטונציות, ומה שאנחנו בכלל לא שמנו לב, היא קלטה ומראה לנו שכולנו אותו דבר כשזה מגיע למשל לספר איך פקידת הביטוח התייחסה אלינו ואיך היא נשמעת (רמז- כמו דמות עצבנית מסרט מצויר) ומה היא בטח מספרת עלינו, וכל זה בגלל ששגריר גרמניה נכנס בה (ביעל) מאחור ("עם הרכב… כמובן… לא הייתי צריכה להגיד…"), ואיך נשמעים הנכדים של כולנו כשהם בעתיד ינהלו את המשא ומתן לשלום עם הפלסטינים (ואי אפשר יהיה להבין אף אחד מהצדדים), ולמה בעלה חושב שהיא צועקת עליו, כשהיא בסך הכל ניסתה להיות חמודה ושאלה "איפה אתה" עם שתי נקודות במסרון במקום עם נקודה אחת.

בעולמה של יעל הילדים (שלושתם- בגילאים שבין ילדות לבין נערות, כך שיש הרבה חומר למופע) מצד אחד מתפדחים כשאמא שלהם רק מציעה לשתות, ומצד שני מסרבים לחלוק בגלידה שהיא קנתה להם (אחרי שבחרה את הטעם האהוב עליה כמובן), הבעל שלא בטוח מתי נגמרת מריבה ומתי מתחילה אחת חדשה ומאוהב קשות בגירסה הצרפתית של "וויז", הסבים שהרדימו אותה בתור תינוקת עם שירי "אני מת על התחת שלך" בערבית לבנונית שיכלה להרוג אותה מהתקף לב, והאבא ההוא שבא לאסוף את הילדה שלו מהבית של יעל, ומכריח אותה לשתף פעולה במשחק מחבואים מעצבן.

עם יעל אנחנו נכנסים למוחה של אישה (כוורת עם דבורים מזמזמות), ולמוחו של גבר (אותה כוורת, בלי הדבורים), לומדים כמה נשים נאמנות לוויז (רמז- עד מוות) ומה עושה גבר נכה כשהוא רואה אישה שמנסה לנסוע ברוורס, ועם מי אנחנו באמת רוצות סקס? (ובעיקר עם מי לא).

גברים במיוחד יוצאים מהמופע של יעל עם כמה תובנות עיקריות- מה באמת אישה מתכוונת כשהיא אומרת ש"אין לה כלום", מה היא באמת מצפה כשהיא אומרת ש"יש לי יום הולדת אבל אל תעשה מזה ענין" ואיפה העתיד הכלכלי? (רמז- במחצלות).

פרטים על מועדי הופעות ניתן למצוא כאן.