החלבון של "טבעול"- בגדול!

נתחיל בווידוי- קוראים לי שוש ואני…. איך לומר את זה… נשואה ל…. צמחוני.

הנה , אמרתי את זה. הברזילאית שנשואה לצמחוני. בקיצור, בזמן שאני צורכת את החלבונים שלי מפרוסות פרה לרוחב, הוא איך לומר…. לא מתחבר לקטע.

עכשיו, אחד החוסרים למי שלא אוכל בשר הוא חלבונים. נכון, יש כל מני תוספים וכל זה אבל בתכלס, לא כולם צורכים תוספים וזה גם מסובך. הפתרון הוא לצרוך מנות לא בשריות שכוללות חלבונים שמחזירות לגוף את מה שהוא צריך.

ב"טבעול" משיקים עכשיו את סדרת "המון חלבון"- חמישים אחוזי חלבון יותר במוצר הדגל – "שניצל תירס"- שמורכבים משלושה חלבונים- חיטה, סויה וביצה. ביחד עם שניצל התירס ישנם גם "נקניקיה מן הצומח" ו"שניצל מן הצומח" שגם הם כוללים שפע של חלבון.

טעמתי את שניצל התירס, שכבר הכרתי בגרסתו הקודמת. מבחינתי כקרניבורית, מדובר בגיוון בתפריט כי לא בכל ארוחה אני אוכלת סטייקים… לעיתים אני רוצה מנה שהיא קלה (ומהירה להכנה- בעיקר במיקרוגל), לא מכבידה ומאפשרת פעילות פיזית אחר כך , ואם יש בונוס בריאותי – למה לא?

מבחינת בן הזוג הצמחוני כאמור מדובר במנה עיקרית לכל דבר, בעיקר לצד אורז או סלט.

אני העדפתי ליד השניצלים להניח רוטב שמורכב מקטשופ ומעט צ'יפוטלה, וזו כאמור רק הצעה אחת כשבעצם הרבה רטבים הולכים עם השניצל – מאלף האיים ועד זרזיף לימון טרי. (ולמבוגרים אנינים- רוטב המערב מיונז וחרדל גרגרים- מומלץ).

בזמן שהשניצל התחמם במיקרוגל (מכירים את זה שמנסים לנצל את שתי הדקות האלה לכמה שיותר דברים?) קראתי באחורי העטיפה שבשניצל יש לא רק חלבון אלא גם ברזל וויטמין B, ואין סוכר, חומרים משמרים או צבעי מאכל.

כשהמיקרוגל צלצל, שמחתי לגלות שלמרות שמדובר בחימום במיקרו , השניצל נשאר פריך והיה לו מרקם כייפי לנגיסה. הוא גם נחתך בקלות כך שיכלתי להרים חתיכות ולטבול ברוטב בלי שיתפורר. שני שניצלים הספיקו לי לארוחת צהרים בלי שום תוספות, ותאמינו לי שהייתי רעבה.

הטעם עצמו הוא עדין כך שהוא מצויין לילדים. (ובגילאים קצת יותר מבוגרים הם יכולים גם לחמם לעצמם).

בשורה התחתונה- מתכון מנצח שמתאים לקהלים רבים- צמחוניים וקרניבורים, מבוגרים וילדים, ולכל מי שרוצה אוכל מהיר בהכנה קלה, ושיהיה גם טעים וגם בריא.

להשיג ברשתות השיווק.