הסופגניה האופטימלית

חג החנוכה ידוע גם בשמו הרשמי הנוסף "חג האורים" אבל בפועל הוא גם "חג הסופגניות" . אי אפשר לעבור את החג בלי המטוגנות האלה, תפוחות ושזופות ומלאות כל טוב. ולא, אני לא מתכוונת ל"סופגניות" אפויות שהן בעיני לא סופגניות כי הן מחמיצות את כל ההקשר של החג – שמן, טיגון, וכל טוב בפנים. ואם כבר להשקיע בקלוריות, לפחות לאכול סופגניה איכותית שיצאה הרגע מהשמן, רצוי כזו שהכנו במו ידינו. לשם כך יש שני חידושים בשוק, שיעזרו לנו לקבל את הסופגניה המושלמת.

קודם כל, הקמח- קמח של "הטחנות הגדולות של א"י", היצרנית הוותיקה (כבר כמעט מאה שנים!) שמביאה לנו קמח מקושט במיוחד, עטיפה חגיגית עם ברכות לחג מסדרת "החגים" – שכוללת אריזות לפי חגי ישראל- ראש השנה, חנוכה, פורים, שבועות ויום העצמאות. מעבר לעיצוב היפיפה, האריזות זכו בפרסים יוקרתיים בתחרויות עולמות שבהן השתתפו עשרות מדינות.

(למעלה-המצרכים בהם השתמשתי לסופגניות שלי, כולל קמח הסופגניות של "הטחנות הגדולות של א"י")

התחנה, שנוסדה על ידי הברון רוטשילד, היא טחנה מובילה בארץ וידועה באיכות האקסטרה גבוהה של הקמחים, בקרת איכות ומוצר שאינו משתנה כך שאופה יכול לדעת בדיוק איך יצא המאפה שלו. הקמח הלבן החגיגי מצטרף לחבריו לסידרה- קמח תופח, חיטה מלאה, כוסמין מלא, שיפון מלא (כולם 100%), קמח כפרי ועוד.

(ושווה להכנס לאתר- יש שם מתכונים!)

ואת הסופגניות צריך למלא, והמילוי הכי אהוב , אחרי כל השוקולדים והקצפות, הוא הריבה. רק מה? חשוב שתהיה ריבה איכותית, ואת זה מביאים לנו בחברת "תומר"  – קונפיטורות משובחות עם 70% פרי של המותג FRUPPA  בטעמים שונים.

הקונפיטורות הן ללא חומרים משמרים או צבעי מאכל, מכילות פירות שלמים או חתוכים, בטעמים מיוחדים כמו תפוחי עץ, דובדבנים חמוצים (הפיבוריט שלי), פטל, חבושים, תאנים ועוד.

ל"תומר" יש גם הצעת הגשה מיוחדת- במקום למלא את הסופגניה (ולהסתכן בנתז של ריבה על הבגדים), מכינים סופגניות ללא מילוי, ומגישים אותן כמו לחמניות לצד קעריות ריבה וסכיני מריחה, כך שכל אחד יכול למרוח על הסופגניה שלו כל פעם ריבה אחרת, וכך להנות משלל טעמים על אותה סופגניה.

(ובתמונה למעלה- מה יצא?)

גם את הקמח וגם את הריבה ניתן להשיג ברשתות השיווק.