השולחן עגול, הקינוח גדול!!

כשאומרים לי "שולחן עגול" האסוציאציה הראשונה היא של אבירים שחוזרים מהקרבות ומתיישבים למשתה ענק שבו תולשים חתיכות בשכר בעזרת הידיים ומקישים קנקני שיכר.

הגירסה המפנקת יותר היא Round Tables By American Express – פסטיבל קולינרי בינלאומי שמגיע לישראל זו הפעם הרביעית ומפגיש בין השפים הטובים ביותר למסעדות הטובות ביותר, ליצירת חווית אוכל שאין כמותה.

השנה הפסטיבל מתקיים בין התאריכים 9.11.2018 עד 23.11.2018. והוא במהדורה מיוחדת של כוח נשי, כששבע שפיות מהוללות ובעלות כוכבי מישלן, מגיעות משבע מדינות שונות לשבע מסעדות צמרת בארץ. לכבוד ביקור השפיות יצר הקונדיטור המפורסם מיקי שמו שבעה קינוחים, אחד לכל מדינה שממנה מגיעה השפית. את הקינוחים ניתן יהיה לרכוש (ולהתענג!) עוד לפני הפסטיבל, בין התאריכים 23-30 לאוקטובר.

מה בתפריט?

לכבוד השפית האיטלקיה איסה מאזוצ'י ממסעת La Palta, שתתארח במסעדת "הירקון 99", הכין מיקי שמו קינוח טירמיסו קלאסי- מוגש בצנצנת (כמו כל הקינוחים בסידרה), בשכבות של בישקוטים טבולים בליקר קפה, גבינת מסקרפונה מוקצפת ואבקת קקאו.

השפית הניו יורקית גבריאלה המילטון ממסעדת Prune מתארחת ב"קופי בר" והקינוח עבורה הוא כמובן עוגת גבינה ניו יורקית שיושבת על תחתית פריכה של פירורי שטרוייזל וגם מצופה בו לאקסטרה קראנצ'יות.

מהונג קונג מגיעה ג'ודי ג'ו – ממסעדת Jinjuu, שמתארחת ב"דוד ויוסף" ולכבודה הקינוח הוא מסורתי ומכיל פודינג אורז מתוק עם קוביות פרי שהושרו ברוטב סוכר.

נציגת קולומביה היא ליאו אספינוזה ממסעדת Misia, מסעדה המדורגת אחת ממאה הטובות בעולם, והקינוח עבורה הוא תחתית של שטרוייזל על בסיס שקדים, מעליו שכבת מוס וניל ועל הכל מחית מנדרינות המבושלת עם גרגירי ווניל איכותי. השפית מתארחת ב"ניטאן תאי".

אם כבר דרום אמריקה- אז הבאה בתור היא מקסיקו- הלנה רייגדס היא השפית שמגיעה ממסעדת Rosetta במקסיקו, ומתארחת במסעדת "צפרה" והקינוח שמיקי שמו הקדיש לה הוא עוגת קינוח אישי בצנצנת עם מוס שוקולד לבן, בצק אגוזים וריבת חלב.

מספרד מגיעה אלינו מאקה דה קסטרו, ממסעדה הנושאת את שמה, ומתארחת במסעדת קוואטרו, והקינוח שלה הוא גירסה מיוחדת של קרם ברולה קלאסי – עם שני מרקמים של בסקוויט אגוזי לוז מקורמלים, קרם קטלן משובח וקוביות תמרים ואגסים.

(בתמונות למעלה- הרבה מפורסמים באו לטעום את הקינוחים המופלאים של מיקי שמו)

סוגרת את הרשימה נציגת שוויץ טאנג'ה גרנדיטס ממסעדת Stucki שתתארח במסעדת "פסטאל" והקינוח עבורה הוא כמובן…. שוקולד, וליתר דיוק צנצנת של מוס שוקולד מריר איכותי ומקושט.

לקוחות אמריקן אקספרס ייהנו מהטבת 1+1 תמורת נקודות בקניית הקינוחים הייחודיים. אמריקן אקספרס הוא אחד מ22 המותגים המובילים בעולם וצבירת הנקודות של הלקוחות מאפשרת להם ליהנות מהטבות והנחות בתחומים רבים ומפנקים במקביל להטבות "בונוס".

"שמו קונדיטוריה" היא רשת מאפיות ודברי מתיקה שקיימת כבר כמעט שלושים שנה והוקמה על ידי רותי ואיציק שמו. מיקי שמו ,בן הדור השני הפך את הרשת למעצמה מתוקה והוא גורו של אפיה וקינוחים.