חנוכה מתוק עם " San Moreno" של "תומר"

כשאומרים "סופגניה" הקונוטציה הראשונה היא כמובן ריבה. נכון, יש היום הרבה סופגניות מפונפנות שמכילות כל דבר, משוקולד סטנדרטי ועד מני רטבים, קצפות, ממרחים וממתקים שונים.  עם זאת, בסוף תמיד רוצים לחזור לריבה שהיא טעם הילדות, אבל אם אפשר בצורה איכותית.

"תומר" מביאה לנו מעדני פרי של "סאן מורנו" מבולגריה, שמתאימים בדיוק למטרה הזו- המעדנים הם ממאה אחוזי פרי, ללא כל מני דברים בעייתיים כמו תוספת סוכר, חומרים משמרים או צבעי מאכל.

יש גם מגוון ענק של טעמים כמו התות הקלאסי כמובן, לצד תפוז, אוכמניות כחולות, דובדבן, שזיף , משמש , ארבעה פירות ועוד.

מכיוון שחנוכה הוא רק בשבוע הבא, החלטתי לנסות את המעדן הריבה שקיבלתי (בטעם תות) בעוגיות שאני מאד אוהבת, קלות להכנה וטעימות לאללה- "עוגיות בוהן".  המתכון המקורי קיים בהמון גרסאות באינטרנט, כולל מתכון נחמד של קארין גורן.

(בתמונה למעלה- המצרכים)

אחד הדברים שהיו לי בעייתיים במתכונים שהסתובבו ברשת היה ההוראה הראשונה של "להכין את הבצק במעבד מזון בעזרת פולסים". אין לי מעבד מזון, אז הכנתי אותו בעזרת המעבד הפרטי – הקרוי "שוש" (תוצרת ברזיל, מודל 1969 ).

(בתמונות למעלה ולמטה- הבצק בעשייה)

אז שמתי בקערה קמח, אבקת סוכר וחמאה רכה (בכל מקום כתוב להשאיר שעתיים בחוץ כדי לרכך ולא להתקרב למיקרוגל. אין לי שעתיים , ויש לי מיקרוגל, שתים שלוש שניות וזה היה רך ומצוין). האמת, גם אם היה לי מעבד מזון לא היה שווה ללכלך אותו – זה לקח בדיוק שתי דקות לערבב עם היד ולקבל תערובת פירורית. המרכיב הבא היה השמן- הוספתי אותו והמשכתי ללוש עוד כמה דקות, וזהו- יש אחלה בצק.

מה שנשאר עכשיו זה לחמם תנור, לעשות כדורים, להשקיע בהם את הבוהן (אף פעם לא הבנתי מה ההבדל בין "בוהן" ל"אגודל" במיוחד כשאצבעות הרגליים נקראות "בהונות"… לא חשוב).

(למעלה- עבודת בוהן, למטה- ריבה!!!)

אפיתי בעדינות תוך השגחה מירבית כי העוגיות לא אמורות להשחים אלא לקבל יציבות קלה וטיפה ככה אווירה אפויה. בעודן חמות (אפשר גם אחרי שהתקרר, לא משנה) שמתי בשקעים שיצרתי כפיות נדיבות של הריבה.

זהו, מוכן.

(בתמונה למעלה- היפות (והטעימות) שלי)

יצאו עוגיות נימוחות שקיבלו באהבה את טעמי המתיקות של התות, פשוט עונג.

כשישבתי בסלון כל רגע שמעתי רחשים חשודים מהמטבח, ונראה לי שעד הבוקר לא ישאר כלום….

.  כשר למהדרין בהשגחת בד"ץ "בית יוסף".