חנוכה שמח ומתוק- עם "מייפל אורגני טהור"- תבואות

 

מיי1

כשביקרנו בקנדה, שסימלה הוא עלה של עץ מייפל הסוכר (אדר) הבנו כמה שאנחנו לא מכירים את טעם המייפל. מה שפופולארי בארץ הם סירופים לא ברורים "בטעם מייפל" שבינהם ובין מייפל אמיתי אין שום קשר. מאותו רגע כבר לא יכלתי לגעת באותם סירופים תעשייתיים.

מייפל אמיתי מופק מעץ האדר, והוא מכיל מינרלים כמו ברזל, סידן, אבץ, אשלגן ומגנזיום, והערך הגליקמי שלו נמוך יותר מאשר סוכר. המייפל כמובן מככב במנות מתוקות אבל מצוין גם למנות מלוחות כמו מרינדות, רטבים, תיבול ירקות ועוד.

לקראת החנוכה, ל"תבואות" יש הצעה מצויינת למילוי סופגניות, במקום הריבה המשעממת והשוקולד הנדוש- "מייפל אורגני טהור"- שמופק בקנדה ומרקמו מתאים במיוחד להזרקה לסופגניות. אפשר להשתמש בו גם בטופינג, להדבקת התוספות השונות כמו פירורי אגוזים למשל.

היות ואני מנסה לחסוך סופגניות , העדפתי להכין מהמייפל שקיבלתי להתנסות, עוגת מייפל. ברשת היו מתכונים שונים, אני בחרתי בפשוט מכולם, והנה מה שעשיתי.

 

מיי2

(למעלה- המצרכים, למטה- העבודה)

 

מיי3

ערבבתי את כל המצרכים, אפיתי (ותתעלמו מהצורה הלא סימטרית של העוגה, זו עוגת " אבסטרקט"..), כשהעוגה יצאה חמה מהתנור חוררתי אותה עם מזלג ושפכתי מייפל בנדיבות.

 

מיי4

נתתי למייפל להספג ולעוגה להתקרר, והופ- יש עוגה טעימה, עסיסית ( בתמונה של העוגה הפתוחה ניתן לראות איך המייפל חילחל לתוך הפרוסה).

 

מיי5

בזמן שכולם יביאו סופגניות למסיבה ,נראה לי שאביא את העוגה הזו ואהיה החידוש המתוק!

 

המוצר כשר פרווה בהשגחת בית דין צדק לונדון ובאישור הרבנות הראשית לישראל.

 

להשיג ברשתות השיווק, בבתי הטבע ובחנויות מובחרות ברחבי הארץ.