כי אם יש " קמח חיטה מלא 100% ללא צורך בניפוי" , אז יש תורה (וגם לחם, ממש מהר).

טוב, הכותרת די ארוכה, ואם הייתי כותבת אותה במלואה, היא היתה כוללת את המשפט "הטחנות הגדולות של א"י" השיקה קמח חיטה מלא 100% ללא צורך בניפוי, באריזה מבוקרת" וכמה שזה מקצר לנו הליכים בדרכנו למאפה המושלם.

קודם כל, קמח חיטה מלא, שהוא הרבה יותר בריא מקמח לבן, ולכן זו תמיד תהיה ההעדפה שלי, בנוסף לטעם המיוחד שלו. יש שני מכשולים שמפריעים לי בדרך ללחם, האחד הוא תהליך הניפוי שעושה עננים במטבח והרבה לכלוך, גם מבחינת המסננת וגם מבחינת הגלישה החוצה מהקערה, וגם הצורך לערבב את הקמח המלא עם קמחים אחרים כדי שלא יצא "כבד".

(בתמונות, המצרכים ותהליך ההכנה של הלחם שהכנתי)

במוצר החדש של "הטחנות הגדולות של א"י " – הוא קמח החיטה המלא 100% ללא צורך בניפוי, תהליך הטחינה כל כך עדין (בזכות טחינה כפולה ייחודית של גרעיני החיטה בשלמותם) מה שהופך את הקמח לעדין במיוחד, אוורירי וכל כך רך שאין צורך לערבב אותו עם שום קמח אחר, כך שגם חוסכים בכסף וגם מרוויחים בריאות.

נוסף לכך, כאמור חוסכים את תהליך הניפוי ויכולים לסמוך על האריזה המיוחד שמונעת התפתחות חרקים.

הקמח מצטרף לשתי משפחות שונות במקביל, מצד אחד למשפחת "הסידרה הבריאה"  בכך שהוא כולל הרבה ערכים תזונתיים כמו סידן, סיבים תזונתיים, ברזל, וויטמינים ומינרלים, ומצד שני גם למשפחת "ללא צורך בניפוי" לצד קמח חיטה לבן בהיר, קמח לחם לבן מועשר, קמח לחם מלא 100%, קמח כוסמין לבן וקמח כוסמין מלא 100% בטחינה דקה.

מה אנחנו החלטנו להכין?

אחרי גיגול קצר מצאנו מתכון של מיכל אנסקי שכולל חמישה מצרכים בלבד – קמח מלא, שמרים, מים, מלח וסוכר.

בתמונות ניתן לראות את התהליך- לישת כל המצרכים במערבל, התפחה אחת ( שדי התפרעה לנו), אפיה, חילוץ (לא רואים את האלימות הקלה בתמונות אז זה בסדר) ועוד טיפה אפייה וזהו, יש לחם מהיר, טרי, ובעיקר לא כבד כמו מה שהיינו מצפים מקמח מלא.

(בתמונה למעלה לפני ההתפחה, בתמונה למטה אחרי)

באתר החברה ניתן למצוא מתכונים בדרגות קושי שונות כך שכל אחד יכול למצוא משהו טעים וקל להכין.

"הטחנות הגדולות של א"י" היא טחנה וותיקה, פועלת מאז 1921 ורוכשת חיטה איכותית מחקלאים מקומיים ואזורי גידול שונים בעולם, ואחר כך בוררת כל חיטה בנפרד ומחליטה לאיזו תערובת תתאים ביותר, ליצירת סוגי קמחים שונים. בין הקמחים המיוחדים של התחנה, קמחים עתיקים כמו אינקורט או טף, קמחים בסידרה הבריאה, קמחים מועשרים ועוד.

(בתמונה למטה- הלחם המוכן, כשהנקודות הלבנות הן שבבי שקדים שהוספתי ככה על הדרך בשביל הקראנץ')

למוצרי החברה כשרות של הרבנות הראשית חיפה, וכשרות מהודרת של בד"צ העדה החרדית ירושלים.

ניתן להשיג בחנויות מובחרות ברחבי הארץ, או להזמין במשלוח דרך אתר החברה. מידע על מיקום החנויות: בפייסבוק של הטחנות הגדולות או בטלפון 04-8672137.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.