כל דרכי האהבה- מובילות לרומא.

ב14 לינואר (יום ההולדת שלי!! רמז רמז) עולה למסכי הקולנוע הסרט החדש "כל הדרכים מובילות לרומא". מדובר בקומדיה קלילה, בכיכובה של שרה ג'סיקה פארקר שמתרחשת באיטליה.

פארקר מגלמת אם גרושה לבת מתבגרת שהיא גם אנרכיסטית שמאוהבת בפירחח, שזה בערך מצב הכי מבאס להיות בו, כשכל מה שאת רוצה זו חופשה נחמדה באיטליה הרומנטית. אז קוראים לה מגי, והיא לא ביחסים טובים עם הגרוש שלה, וכדי להתאושש קצת, היא מחליטה לנסוע לאיטליה, ליתר דיוק, לבית ישן בטוסקנה שבו בילתה בנערותה, כולל סיפור אהבה קומפלט עם השכן בוילה ליד. היא לוקחת את הבת סאמר (רוזי די) שהנסיעה הזו זה בערך הדבר האחרון שהיא רוצה לעשות, מכיוון שהיא מעדיפה להשאר עם החבר שלה, שמבקש ממנה כטובה אישית לקחת על עצמה עברה פלילית כדי שלא ייענש, והיא כבחורה מאוהבת, גם שוקלת בחיוב את הבקשה.

כשהשתיים מגיעות לטוסקנה, מסתבר שהשכן ממול הוא בדיוק אותו אחד שמגי ניהלה איתו רומן בצעירותה, שמו לוקה (ראול בווה- שגם שיחק מאהב איטלקי שרמנטי ב"תחת שמי טוסקנה"- ככה שהוא יודע להקסים במבטא איטלקי) ועכשיו הוא גר לידה עם בחורה צעירה ועם אמא שלו (קלאודיה קרדינלה שגונבת את ההצגה ובגדול גם בגיל מבוגר).

מה שהיה אמור להיות חופשה רגועה הופך למשהו מבולגן לגמרי כשמסתבר שהיחידה שרוצה להיות באיטליה היא מגי, כשהבת שלה עושה כל מאמץ לחזור לארצות הברית ולחבר שלה, גם אם זה אומר לגנוב מכונית ולצאת למסע ארוך בדרכים, וכרמן – אימו של לוקה שגם היא עושה כל מאמץ לברוח, אבל לרומא, כדי להנשא שם לאהובה מלפני עשרות שנים, כשהם היו יחד בלהקה מוסיקלית.

אז הבורחות בורחות יחד ולא נותנות לפער של דורות למנוע מהן מסע דרכים שהופך למסע רגשי (אבל לא מהסוג המכביד) כשמסתבר שלאהבה בעצם אין גיל.

ומה עם מגי? כשהיא מגלה שהבת שלה ברחה, וכשלוקה מגלה שאמו ברחה, ושתיהן ביחד, גם הם יוצאים למסע כדי לתפוס את הבורחות, שמלווה במהמורות רומנטיות (ועצבניות) רבות.

דמותה של מגי, כמו דמותה של פארקר ב"סקס והעיר הגדולה" עוסקת בעיתונאות, וגם היא במקור מניו יורק, ואפשר בהחלט לזהות גם מניירות נויירוטיות שמוכרות לנו מ"סקס והעיר". הבת מייצגת את הדור החדש עם הטרנדים החדשים כמו תנועות שמבצעות עבירות פליליות למען אידאלים (במקרה הזה שיחרור ארנבות מחנות חיות למען החופש), וכרמן מזכירה לנו שאין דבר כזה "מבוגר מדי" כשזה מגיע לאהבה.

בסרט ישנה גם כוחה של התקשורת כמשנה דעות, ויכולה להפוך פושע לאדם נערץ, אמנם במקרה זה בהקשר חיובי, וכמובן היחס המיוחד  לאהבה במדינה רומנטית כמו איטליה.

כאמור כל העלילה מתרחשת בין טוסקנה לרומא, ועם הרבה נסיעות בדרכים, כך שהצופים יכולים ליהנות מהנופים המרהיבים של האזור ומהניגון של השפה. (ומה שנחמד, כשהגיבורה שדוברת רק אנגלית נתקלת באנשים דוברי איטלקית, תוכן השיחה שלהם אינו מתורגם, ככה שהצופה מזדהה עם תחושת הזרות שלה, עד שמגיע מישהו שמדבר אנגלית ומסדר את הדברים).

על הרבה דברים שבהם נתקלים הגיבורים, נאמר ש"באיטליה זה ככה" .

הסרט חמוד מאד, ימשוך יותר צופות בנות, ומצוין לדייטים ולכל מי שרוצה להיות באווירה רומנטית.

הבמאי הוא אלה למגן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.