לחמי- עכשיו באקסטרה שוקולד

בואו נדבר עובדות – אני שוש ואני שוקוהולית. לא יעזור בית דין- המתוק האהוב עלי ישאר תמיד השוקולד. נכון שאני נהנית מאד ממתוקים אחרים כמו עוגות פירות, שערות סבתא, קרם ברולה, קצפת ותותים ושאר שחיתויות, אבל בסופו של דבר, זה תמיד יגיע לשוקולד.

ב"לחמי" יודעים את זה, כלומר לא ספציפית עלי אלא שהצרכן הישראלי מאד אוהב שוקולד, ובהתאם לזה יצאו בליין חדש של עוגות שמרים – עוגת שמרים שוקולד (שמכילה 36% מהעוגה בצורת מילוי שוקולד איכותי, ובתוספת שטרוייזל), עוגת שמרים שוקולד חלבה- שילוב של שני הטעמים האהובים  (35% מהעוגה הוא מלית) עם פיזור שומשום מלא למעלה, ועוגת שמרים שוקולד ונוגט (גם כאן המילוי 35% מהעוגה) שמבוסס על אגוזים אמיתיים.

העוגות מגיעות במארז שקוף כך שניתן לראות בדיוק מה קונים.

טעמתי את שתי הראשונות וקשה לי להחליט בינהן. זו עם החלבה מתוקה יותר, וגם "שומשומית" יותר. והיות והיה לי קשה להחליט, פשוט אכלתי משתיהן לארוחת הבוקר המאוחרת של שבת. עוגות שמרים לוקחות לעיתים זמן רב לאפות, והעוגות של "לחמי" בהחלט יכולות להחליף אפייה ביתית – הן במראה והן במרקם ובטעם. מצויין עם קפה (וגם בלעדיו).

החידוש השני של "לחמי" שטעמתי היה עוגיות רולדה פירותיות חדשות – מבצד חמאה איכותי עם מליות שונות בכמות של 45% מהעוגיה בכללותה- מילוי תות עשיר , מילוי תמרים ומילוי תפוח עץ וקינמון.

 

טעמתי את אלה עם התמרים ועם תפוחי העץ. אני יותר בן אדם של תפוחי עץ והעוגיות הזכירו סוג של שטרודל עם בצק רך במיוחד ולא מתפורר. גודל העוגיה מתאים בדיוק למנה שמצד אחד כייפית ומצד שני לא מפוצצת אותך (אם כי פוטנציאל התמכרות שגורם לחיסול הקופסה בהחלט קיים).

(בתמונה למעלה ניתן לראות את מרקם עוגת השמרים ואת הכמות הרבה של מילוי בכל פרוסה).

הקופסאות הן לא רק שקופות אלא כמובן ניתנות לשימוש חוזר ולסגירה כך שהטריות נשמרת.

(המלצה שלי – לחמם שניה במיקרו את המאפים, משדרג עוד יותר את הטעמים).

כל מוצרי "לחמי" נעשים בעבודת יד במפעל בנהריה ומיוצר בכמויות קטנות כדי לשמור על האיכות והייחוד.

עוד פרטים על מוצרי "לחמי" ניתן למצוא באתר.