ללא ניפוי- אפיית לחם קלה מתמיד

אחד השלבים החשובים באפיית לחם ומאפים היא ניפוי הקמח. סינון מכל מני לכלוך שיכול להיות שם, בצד איוורור הקמח כדי שיהיה קליל יותר, כל אלה נחסכים לנו עכשיו על ידי "הטחנות הגדולות של "א"י" שמגישה לנו את "קמח לחם ללא צורך בניפוי"- ראשון בסדרת קמחים מיוחדים שכבר עוברים ניפוי  בסמוך לטחינה ואז נארזים באריזה המיוחדת שמונעת אפשרות התפתחות חרקים. נוסף לכך גם נחסך אבדן של כמות קמח שאיכשהו לא עובר את הנפה כי הוא נתפס בכל הדברים האחרים.

על אריזת הקמח יש מתכון לחלה מתוקה, וכמובן שאפשר להכין איתו גם מטעמים לט"ו בשט כמו לחמים עם פירות ואגוזים שונים, או מאפי שמרים עם פירות, לנו היה קצת פחות זמן ולכן הלכנו על המתכון האהוב עלינו ללחם.

בתמונות תראו את שלבי ההכנה השונים ואת התוצר המוגמר- מבחוץ ומבפנים- חבל על הזמן כמה שזה יצא אוורירי וטעים, בזכות העובדה שמדובר בקמח שהוא פיתוח מיוחד של "הטחנות הגדולות של א"י"" – קמח לבן שמועשר בלתת שעורה וגלוטן, כך שהמאפים יוצאים אווריריים ובעלי נפח. לתת השעורה משפר את פעילות השמרים ומקצר את זמן ההתפחה.

(בתמונות למעלה- מצד שמאל הבצק לפני ההתפחה, בצד ימין אחרי ההתפחה)

הקמח הוא בכשרות מהודרת של בד"צ וכאמור הוא הראשון בסידרה. בקרוב יצטרפו אליו ברשתות השיווק- קמח לחם מלא 100%, קמח כוסמין מלא 100% בטחינה דקה וקמח חיטה לבן בהיר.

(בתמונות למעלה- הלחם נכנס להתפחה שניה ולאחר מכין עובר חריצות)

להשיג ברשתות ובחנויות: רשת לגעת באוכל, רשת חנויות הטבע בוסתן, ברכל, נתיב החסד, מרכז מזון יהודה, סופר ספיר, סופר ברקת, שהרבני (רמת השרון), פורטי סטריט רמת גן, סיטונאות רחמים, עזרה וחסד, סופר טוב מודיעין, שפע ברכת השם בית"ר עילית, דיפ שיווק, מאיה בוטיקטבע, רני אורגני, ל.א.ב.ל, המאפייה של ראסל ירושלים, סופר הס (כפר הס), לחם ברויטמן אילת, לחם בורקין בנימינה, ובחנויות מובחרות נוספות. מידע על חנויות נוספות אפשר לקבל בדף הפייסבוק של הטחנות הגדולות או בטלפון: 04-8672137.

(בתמונה למעלה- הלחם המוכן , בתמונה למטה- מבט מבפנים)