"מוצרלה נעם" – לחתוך פרוסת עונג

הכל החל בחבל קמפניה שבאיטליה, כשגילו שם שאפשר להכין גבינה טריה משגעת בתהליך שכולל חיתוך גבינה אחרי סיבובה במהירות גבוהה. המילה באיטלקית ל"חיתוך" היא " Mozzare" ומשם- המוצרלה.

המוצרלה מככבת בשפע של מנות איטלקיות, מהמלכה האם- הפיצה, ועד לסלטים, טוסטים וכמובן המנה המפוארת ה"קאפרזה" שמהללת את צבעי הדגל האיטלקי בלבן של המוצרלה, ביחד עם האדום של העגבניה והירוק של הבזיליקום.

הצבעים הללו מככבים גם בעטיפת הבייבי החדש מבית מחלבות "טרה"- "מוצרלה נעם"–   של "טרה" , ממאה אחוזים של רכיבים טבעיים וללא חומרים משמרים, גבינה חצי קשה בסגנון הגבינות האיטלקיות, בהירה, קרמית, חלבית ועשירה, משתדכת מצוין כמו שהיא או אחרי טוסט.

כשניסיתי את הגבינה, אחרי שהתפתיתי לטעום אותה כמו שהיא, כבר לא רציתי להתחיל להתעסק עם טוסטים או אפיית פיצה, הסבלנות כבר נגמרה, ובמקום זה פשוט אימצתי את הצעת ההגשה על האריזה (במיוחד כשזה כולל את אהובי הבזיליקום) וזה מה שעשיתי.

(בתמונה למעלה- חומרי הגלם- לחם איכותי, גבינת מוצרלה של מחלבות טרה, עגבניה, בזיליקום וחומץ פירות יער. בתמונה למטה- ההכנה)

לקחתי לחם פרוס משובח של "אנג'ל" מחיטה מלאה עם דגנים וגרעינים והכנסתי לטוסטר רק עד פריכות קלה וסימני החריכה המפנקים. עליהם הנחתי לסירוגין פרוסות עגבניה וגבינת "מוצרלה טרה", וקישטתי בעלי בזיליקום קצוצים. בשביל הסיום טפטפתי מעט חומץ פירות יער (ניתן גם לרכז אותו כמו שעושים עם בלסמי). התוצאה היתה טעימה ומענגת.

והנה הכלה….

"מחלבות טרה" הוקמו בעצם לפני קום המדינה  – כששנת 1942 שבעה רפתנים מנחלת יצחק היו מחלקים חלב בתל אביב, וכשנשאר עודף של לב החלו לייצר גבינות ושמנות. השלב הבא היה המחלבה שממוקמת עד היום בנגב המערבי, ליד נתיבות, שהינה מהמחלבות המתקדמות בעולם, עם הקפדה על כך שכל המוצרים יהיו ללא חומרים משמרים. השאיפה היא למוצרים בריאים יותר, בעלי ערכים תזונתיים טובים יותר וטעם נפלא.

"מוצרלה נעם" נמכרת באריזות של 200 גרם שמיועדות לסגירה חוזרת, ובמעדניות ברשתות השיווק השונות, רכישה במשקל.

מרבית מוצרי טרה הינם בעלי כשרות מהודרת בהשגחת בד"צ העדה החרדית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.