מיוZEN- בריאות וטעם בצנצנת.

נתחיל מהזווית האישית- אני לא טבעונית, אני לעולם לא אהיה טבעונית, הסיכוי גדול יותר שאזכה בפרס נובל על גילוי כוכב לכת חדש מאשר שאאמץ סגנון חיים שיגרום לי לוותר על הדברים שאני הכי אוהבת –מוצרי בשר ומוצרי חלב, אם כמובן זה לא מסיבות בריאותיות.

לכן כשאני מקבלת להתנסות מוצר טבעוני, אני לא בודקת אותו בעיניים של טבעוני אלא מתייחסת אליו כמו כל מוצר אחר- טעים או לא טעים, איכותי או לא איכותי.

כך נהגתי גם כשקיבלתי אלת ממרחי ה"מיוZEN" של "זן מזון בריא"- ממרחים שמוגדרים כממרחים במרקם מיונז, אבל הם טבעוניים ומכילים רק רכיבים בריאים (ועל כך בהמשך) וללא ביצים. שמחתי שהמוצר לא הוגדר כ"מיונז טבעוני" מכיוון שמוצרים שמוגדרים כך אוטומטית כבר יוצרים ציפיה שקשה למלאה , משהו כמו "שווארמה טבעונית" או "המבורגר טבעוני" שכמה שיהיו טעימים, לעולם לא יהיו תחליף לטעם המקורי הבשרי. הממרחים עומדים בזכות עצמם ולא כתחליפים וזו נקודה לזכותם.

קיבלתי שני טעמים- טבעי ובטעם וואסבי. המרקם אכן זהה למרקם של מיונז, והממרח עומד על הסכין ונמרח בקלות. את הווסאבי בן הזוג ניסה פשוט על לחם (אני לא מסתדרת עם חריפים למיניהם למרות שהוא אמר שזה פיקנטי ולא תוקפני). הוא הוסיף שלמי שאינו טבעוני, הממרח יהיה מצוין כעוטף נקניקיה בלחמניה למשל .  הוא מאד אהב את זה כמו שזה ולא משנה אם זה טבעוני או לא- זה פשוט טעים.

את הממרח בטעם טבעי ניסינו כחלק מרוטב של סלט שכלל חסה, כרוב , גזר מגורר, עגבניה, מלפפון ובצל חתוכים קצוץ דק. האמת שהסלט שלנו כלל גם ביצים קשות מרוסקות, מה שקצת סותר את הקטע הטבעוני, אבל כמובן שאפשר גם בלעדיהם. הממרח עטף היטב את העלים, החמיא מאד לחסה ולשאר המרכיבים. בהחלט יאומץ כחלק מהרטבים בבית.

אחרי שטעמנו התפנינו לקרוא ולגלות שמדובר בשילוב של רכיבים בריאים וטבעיים בלבד, בהקפדה גבוהה- שמן חמניות בכבישה קרה, חלב מפולי סויה טריים שלא עברו שום תהליך הינדוס זה או אחר, חומץ תפוחים איכותי, סוכר קנים אורגני שגדל כמובן ללא הדברה, מלח ים טבעי וזרעי גואר שהוא מייצב טבעי. מובן מאליו שאין במוצר חומרים משמרים  או רכיבים מעובדים כלשהם.

גם התוספות הן טבעיות- הווסאבי, הצ'ילי והפלפל השחור.

המוצר ניתן להשגה ברשתות שונות כמו שופרסל דיל, טיב טעם, יוחננוף, עדן טבע מרקט, אניס וכו', וכמו שכתבתי- מצוין לטבעוניים אבל ממש לא רק .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.