מעדני "מעדנות" לשבועות.

 

פשטידה1

שבועות בפתח, ותנור האפייה בכוננות.

מ"מעדנות" הגיעה סלסילה מלאה כל טוב- "בצק שמרים עלים חמאה" (למנות מתוקות), "בצק פריך מתוק חמאה" (למנות מתוקות) ו"בצק עלים חמאה" (שטעמו נייטרלי ולכן מתאים גם למנות מתוקות וגם למלוחות.).

אז בחרתי בשני בצקים לאפייה ביום אחד (השלישי יישאר ליותר מאוחר, אנחנו לא רוצים לעלות בחמישה קילו בסופ"ש אחד….).

ראשית הלכתי על המלוח- ועשיתי פשטידת בטטות חלבית עם בצק העלים חמאה.

זה הלך ככה:

 

פשטידה2

בתמונה העליונה אתם יכולים לראות את המצרכים. בגדול לקחתי השראה מכמה וכמה מתכונים שמצאתי באינטרנט, ושיניתי קצת בהתאם למה שהיה לי בבית ולמה שאני אוהבת. במצרכים אפשר למצוא בטטות, ביצים, שמנת מתוקה, שום, קמח עדשים (פשוט כי זה מה שהיה לי באותו רגע, ומכיוון שאין צורך בתפיחה אלא הקמח שם כדי לגבש בלבד, אין בעיה להשתמש בכל סוג), ותבלינים שונים.

 

פשטידה3

השלב הראשון היה בישול הבטטות חצי בישול. האמת שקצת שכחתי מהן והן התבשלו קצת יותר מדי. האידאל זה שהפרוסות ישארו בצורת פרוסות, אצלי זה קצת התרכך. בזמן הבישול שימנתי תבנית ופרשתי את התבצק בתחתית ובצדדים.

 

פשטידה4

הכנסתי את התבנית עם הבצק למקרר עד שכל השאר יהיה מוכן. גיררתי קשקבל ובקערה ערבבתי את חומרי המילוי- שמנת, ביצים, קמח עדשים, תיבול ושום. יש כאן המון מקום למשחק בטעמים. (אני למשל בתוך התיבול הכנסתי אורגנו).

 

פשטידה5

כשהבטטות היו מבושלות (כאמור קצת יותר מדי), סיננתי אותן והנחתי על הבצק שהוצאתי מהמקרר. מעליהם פיזרתי קשקבל מגורר.

 

פשטידה6

שפכתי מעל את הרוטב ושמתי בתנור שחומם מראש ל180 מעלות.

 

פשטידה7

אפיתי כחצי שעה, עד שהזהיב ופשוט נראה טוב.

 

פשטידה9

וככה נראתה ארוחת הערב שלי בצירוף סלט חסה מרענן…

יאמי יאמי.

המנה השניה שהכנתי היתה הקינוח המתוק.

אחרי שחיטטתי בכל רחבי האינטרנט, החלטתי לחזור למקור ופשוט לקרוא מה כתוב על אריזת "בצק שמרים עלים עם חמאה" ומצאתי שם מתכון קל מאד למאפה שמרים.

 

שמרים1

כמו שאפשר לראות בתמונה- רק שלושה מרכיבים- הבצק עצמו, ביצה למריחה, וכמובן המילוי, שכמובן אצלי הוא "נוטלה" כי זה היה תירוץ לקנות צנצנת ולחסל שאריות בעצמי.

 

שמרים2

רידדתי מעט את הבצק, ומרחתי עליו את הנוטלה. כמובן שאפשר מליון סוגי מילוי אחרים.

 

שמרים3

על האריזה כתוב שכדי לקבל צורה "כמו של קונדיטוריה" צריך אחרי שסוגרים את הבצק, לחצות אותו לחצי ולקלוע צמה. אני הלכתי כבר צעד אחד קדימה, ואחרי שחציתי וקלעתי צמה, העדפתי לגלגל לצורת שבלול (פשוט כי ככה נכנס לי יותר טוב בתבנית).

שמתי להתפיח שעה לפי ההוראות בטמפרטורת החדר ומרחתי בביצה שקושקשה.

והנה הכלה….

 

שמרים4

תפוחה, רכה מבפנים וקרנצ'ית מבחוץ, מתוקה ומפתה גם חמימה וגם קרה!