"סלטי השף – צבר"- מוסיפים אקשן לשולחן הפסח.

גדלתי בבית פולני, נו מה לעשות- תבלינים לא היו ממש החלק החזק אצלנו. מקסימום מלח וסוכר. את המטבח המרוקאי והמטבחים המתובלים הכרתי הרבה אחרי גיל ההתבגרות ואימצתי מהם חלק מהמנות (אם כי קשה לי עם מנות ממש חריפות).

שני הגברים בבית לעומת זאת מאד אוהבים את העוקצנות החרפרפה ושמחים לפגוש אותה בכל מנה.

לכבוד הפסח מגישים לנו "סלטי צבר" את התוספות האחרונות לסדרת "סלטי השף"  של השף רפי כהן, שאהבתו הגדולה היא סלטים מיוחדים על בסיס מה שלמד בבית סבתו ואחר כך בקריירה הקולינרית הענפה שלו. כדי להכין את הסלט רפי בעצמו בחר את המרכיבים, פיתח את המתכונים והיה שותף מלא לכל התהליך.

עד כדי כך אוהב סלטים, שגם הוציא לאור לפני כמה שנים ספר מתכונים מצליח שמוקדש לסלטים, אז איך אפשר לא לסמוך עליו בנושא הזה?

ומה יש לנו בסלטים החדשים?

"סלט גרגירי חומוס מרוקאי" שמבוסס על פלפלים קלויים ועגבניות עם עשבי תיבול וגרגירי חומוס ו"סלט גזר פיקנטי" שהוא סלט חמצמץ עם נגיעות לימון כבוש.

אני טעמתי אותם בזמן הכי כייפי של השבוע- בשישי בבוקר ביחד עם חלה טריה. החלה עמעמה לי מעט את החריפות כך שיכלתי לטעום את עושר הטעמים והשילובים בינהם. הבחירה שלי היא סלט הגזר מכיוון שאני נוטה יותר לטעמים חמצמצים, וזה שאתם רואים בתמונה את האריזות עדיין סגורות, לא אומר שהן לא נפתחו, נטרפו ורוקנו עד הערב….

ניתן גם לשלב את הסלטים במאפים שונים, אבל היי, המתכון הכי טוב מבחינתי זה "פתחי את המקרר בעודך מחזיקה בכף, עמדי ליד המקרר ואיכלי את הסלט ישירות מתוך הקופסה בעוד דלת המקרר פתוחה".

בכל קופסה יש 400 גרם סלט והיא בכשרות בד"צ העדה החרדית- להשיג בכל רשתות השיווק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.