סלטי "צבר"- הקרם של הסלט!

תקראו לזה "מאזטים", תקראו לזה "טאפאס", תקראו לזה איך שתרצו העיקר שתקראו לי לאכול…

"סלטי צבר" משיקה סידרה של מאזטים בטעמים מיוחדים שמושפעים משלל העדות שיש לנו כאן בארץ (אם כי טוב שאין משהו פולני, יש לי הרגשה שממרח בטעם גפילטע פיש לא היה הולך טוב אצלנו..).

בסידרה חמישה ממרחים המרקם נימוח חלק, שפותחו יחד עם השף אבי לוי. מה שנחמד בממרחים הוא שאפשר לאכול אותם כמו שהם או על לחם (והכיף שלי- למרוח על שניצל חם), או להשתמש בהם בכל מקום בארוחה שרוצים .

(בתמונות- הכנת בורקס. בתמונה העליונה- המצרכים)

טעמתי שלושה מתוך חמשת הטעמים של הסידרה –

קרם החצילים- ממנו הכנתי גם בורקס – כמו שרואים בתמונות- אחרי שבסך הכל השתמשתי בו כמילוי בתוך בצק עלים, ביחד עם זיתי קלמטה וכמובן מריחת ביצה למעלה. כל הסלטים כוללים לפחות חמישים אחוז ירק ואף יותר, כמו כאן בחצילים שכוללים 83% ירק , והמון ערכים תזונתיים!. הקרם אכן נמרח בקלות , הדיף ארומה של קלייה,והשתלב מצוין עם המאפה. מה שנשאר לי נזלל עם לחם טרי כארוחת ביניים. החצילים מייצגים את המטבח האלג'יראי.

קרם פלפלים- מהמטבח הטריפוליטאי- בעלי חרפרפות קלה, עם לחם בעל טעם ניטרלי גם מי שרגיש לחריף יכול להנות מהטעמים המעורבים של חמצמץ ומתקתק.

קרם ארטישוק– בהשראת המטבח הטוניסאי, שמחתי לטבול בו סכין ולהעביר על קציצות דג חמימות.

עוד בסידרה- סלט סלק מהמטבח המרוקאי- על טעמיו המגוונים והצבע העז, שכולל 76% פרי, וקרם העגבניות שמגיע מהמטבח הבלקני ואהוב על ילדים – המלצה שלי- כבסיס לפיצה.

כל המוצרים למעט הארטישוק – הם כשרים בד"צ העדה החרדית, כשהארטישוק הוא בכשרות הרבנות הראשית קריית גת.

עכשיו, בימים חמים, כשאין כוח או חשק להכין משהו, ומחפשים נשנוש בכיף (ורצוי עם בירה קרה ליד)- סידרת המאזטים של "צבר" היא חידוש מרענן ומפנק.

(הנה היפים והטעימים שלי!!)

להשיג ברשתות השיווק. כל המאזטים הם טבעוניים.