פופ סטאר – כוכב הפופ (קורן) החדש!

פופקורן תמיד היה חטיף מועדף בעיני בגלל שיש בו פחות שמן יחסית לחטיפים מלוחים אחרים, וניתן גם לשלוט על כמות התיבול. בילדותי היינו מכינים פופקורן עם סיר ושמן, ולא היה יום הולדת אחד בו האצבעות שלנו לא היו שמנוניות ותמיד איזה גרעין שלא התפצח נתקע לנו בשיניים.

אחר כך היתה המצאה הקרויה "פופקורן על האש" וזה היה סוג של סיר חד פעמי עשוי נייר כסף שהיינו מניחים על הלהבה והוא היה מגדל "כובע" גדול מלא בפופקורן. זו כפי הנראה היתה אפיזודה חולפת בתחום.

פופקורן למיקרוגל היווה את הפתרון המאד נוח, בעיקר כי הוא כבר בא עם תיבול והפיק פופקורן שרוב גרגיריו התפצחו והוא יצא חם וטרי.

ועכשיו השלב הבא כבר כאן- פופקורן מוכן לאכילה, ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל, ובעיקר- אפוי וללא טיגון.

האמת, כשאני שומעת "אפוי ולא מטוגן" זה מזכיר לי את הגירסאות הדיאטטיות של סופגניות, שהן פשוט לא טעימות, או לפחות לא "סופגניות" . חשש נוסף שהיה לי היה האם הטריות נשמרת, שכן פופקורן לא טרי הופך למסטיק לא נעים ודביק. שני החששות פגו לחלוטין כשפתחתי אריזה של "חטיף פופקורן מוכן לאכילה" של פופ סטאר. בסידרה כמה טעמים- האחד הטבעי המוכר והאהוב, והאחרים במידות מתיקות שונות- מתוק מלוח, בציפוי קרמל ובציפוי קרמל ובוטנים.

מבחינת האי-טיגון, אם לא הייתי קוראת את זה על העטיפה, לא הייתי יודעת שמדובר במוצר אפוי ולא מטוגן. אין שום הבדל, והמוצר גם נשאר טרי באריזה, ממש כאילו שהרגע פוצח.

מבחינת הטעמים, הראשון שטעמתי היה ה"מלוח מתוק" מכיוון שאני מאד אוהבת את שילוב הטעמים האלה. האיזון היה מדוייק, לא היתה הגזמה לשום כיוון- לא של המלוח ולא של המתוק.

החבילה חוסלה במהרה וקלטתי מבטים של בני הבית אל החבילות הנוספות.

המלצה שלי- להשתמש בפופקורן המתוק לעיטור קינוחים כמו גלידת ווניל או קרמל, ומוס שוקולד. להניח ברגע האחרון לפני ההגשה, יוצא פגז.

הפופקורן מעולה ללקיחה למשל לפיקניק או לגן השעשועים וגם כחטיף לטיולים או לעבודה, כשמתחשק משהו ולא רוצים הרבה קלוריות. (ומצד שני פופקורן לא נחשב למוצר "דיאט" כך שלא מרגישים שכאילו נאלצים לאכול משהו דיאטטי ).

המוצרים מכילים סיבים תזונתיים ואין בהם כולסטרול, והם בכשרות בד"צ חתם סופר והרבנות הראשית לישראל.

החטיפים, כמו עוד מאות מוצרים מובילים מגיעים מקבוצת דנשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.