פיצה דון פרדו – ממסך הקולנוע לשכונה שלכם!

השנה – 1998. המיקום – פתח תקווה. השם – דון פרדו.

מיהו "דון פרדו"? במקור – מאפיונר מסרט איטלקי שראה ניר גלאם לפני שנים. אחר כך – פיצה פופולארית שמבוססת על הידע שרכש ניר ברומא, כשנסע במיוחד ללמוד מהמקום הכי אלוף בפיצה- איטליה כמובן. כשחזר לארץ זה כבר היה עם חזון – להקים פיצריה שבה הכל נעשה לעיני הסועדים, כולל תעופת הפיצות באוויר.

ניר גלאם הביא את הפיצה שמבוססת על בצק שנאפה על לבנים , לשם אקסטרה קריספיות, לאם המושבות, ביחד עם לוגו של תינוק. עברו שנים, התינוק גדל וגידל שפם, וגם התרחב- לסניפים חדשים בהרצליה- רמת השרון, ובקריית אונו.

כאחת שגדלה בפתח תקווה, הוזמנתי לטעום את תוצרת הסניף בקריית אונו, כדי לראות האם הזכרונות שלי לא מבלבלים אותי, והאם הטעם נשאר אותו דבר.

ובכן , עוד לפני שטעמתי, הייתי חייבת לצלם את ניר שהתייצב במטבח והראה לנו את יכולות הקפצת הבצק שלו. אחרי שהבצק היה מוכן, הגיע זמן התוספות, וכמו תמיד כששואלים אותי "מה לשים"? עניתי "תפתיעו אותי" וקיבלתי פיצה עם כל טוב עליה.

(בתמונות למטה- ניר בפעולה!)

וגם…

ובדרך להיות עוד פיצה טעימה…

מה שאהבתי במיוחד כשטעמתי היה שבדרך כלל אני משאירה את הקצה מכיוון שהוא פחות טעים, אבל במקרה של "דון פרדו" הקצה – כלומר הבצק נטו, היה טעים לא פחות מהפיצה, ונטרף גם הוא.

מעלעול קצר בתפריט למדתי שהמחירים מאד אטרקטיביים (פיצת ענק עם בקבוק קולה של ליטר וחצי עולה רק 78 שקלים למשל, ויש דילים רבים).

(ותמונה שלי עם הפיצה כדי לקבל קנה מידה על הגודל… ברחבה מוצפת השמש והכייפית, מקום מושלם לאכול).

בשנים הקרובות בכוונת הרשת להתרחב בפתיחת סניפים במיקומים מובחרים ומרכזיים בפריסה ארצית, שיצטרפו כאמור לסניפים הקיימים בפתח תקווה (אחת במרכז העיר והשניה בסירקין), בהרצליה ובקריית אונו.