פסח ואחריו 2015- מתוק ומזין.

יש כאלה שלא רק בפסח נמנעים מקמח חיטה. אנשים שרגישים לגלוטן, אנשים שהדיאטה שלהם לא מאפשרת קמח חיטה, וסתם אנשים שרוצים להקפיד על בריאותם.

אחד הפתרונות הנהדרים לענין הזה הוא הכריך של "עינת תעשיות מזון" שמורכב ממאפה ללא קמח חיטה, מה שהופך אותו לאידאלי למי שלא רוצה קמח חיטה, ובעצם גם למי שרוצה סתם כריך טעים.

הכריך מכיל סלט טונה  עם מלפפונים ופלפלים מוחמצים והלחם עשיר מאד, רך אבל לא מתפרק, ומרגיש טרי כל הזמן.

היתרונות מעבר לאי הגלוטן , הם גם כולסטרול נמוך, תחושה ביתית וכמובן מיוצר על ידי "עינת תעשיות מזון " שידועים בתהליכים הקפדניים של שימוש בחומרי גלם טריים ואיכותיים ביותר, תנאי סניטציה קפדניים, בקרת איכות גבוהה ושמירה על טמפרטורה מצוננת וקבועה במהלך הפצה.

טעמתי , הכריך מרגיש טרי (האריזה שומרת עליו מצוין). אני חיממתי קצת אבל בהחלט אפשר לאכול גם קר. מצוין לקחת למקום העבודה או ללימודים.

הכריך נמכר בחנויות נוחות בכל רחבי הארץ כך שגם מי שלא הספיק להצטייד מראש בדרך לטיול, יכול לעצור, לקנות (ויש מבצעי של כריך ומשקה) ולהנות.

יש להדגיש – למרות שהכריך הזה נטול גלוטן, הוא אינו כשר לפסח, אבל ל"עינת" יש כריכים אחרים שהם כשרים לפסח ככה שאפשר להנות גם בחג וגם כל השנה.

עוד פרטים.

 

החלווה שצועדת על קצות האצבעות.

החידוש האחרון מבית "אחוה" הוא חלוה FINGERS, שגם היא כשרה לפסח (וכמובן לכל ימות השנה). האצבעות מגיעות במארזים כשכל "אצבע" מכילה עד 99 קלוריות ואפילו פחות, תלוי בתוספות. יש גם ללא סוכר.

התלבטתי בין הטעמים, כי מצד אחד אני אוהבת להרגיש את החלוה נטו, ומצד שני, איך אפשר לסרב לפיסטוק, פולי קפה או שקדים, במיוחד כשהחלוה עשויה משומשום מלא?

פתחתי את האריזה (שנשארת בצורתה כך שאפשר להשאיר אותה על השולחן כמו מגש קטן), האריזות גם היו נוחות לפתיחה ולא נדרשתי למספריים, שיניים או אלימות. החלוה איכותית כמו שאנו רגילים מ"אחוה" ואם אפשר משהו מתוק (ופרווה – כך שמתאים גם לקינוח ארוחה בשרית) ועם יתרונות בריאותיים רבים כמו חומצות שומן חיוניות, מינרלים חשובים וכאמור, מעט קלוריות בשביל הטאצ' המתוק הזה שכולנו נזקקים לו לעיתים – אם בסוף ארוחה או סתם כפינוק.

מצוין גם לילדים שאוהבים כל מני ממתקים בצבעים רדיואקטיביים וזו ההזדמנות להחליף להם את הרעלים הללו במשהו בריא. אגב, אני שילבתי את האצבעות ברוגלעך שהכנתי (לא בפסח, פשוט לרדד בצק פריך, או בצק שמרים, או אפילו מלאווח קפוא מופשר, לשים אצבע או מחצית, תלוי בגודל, לגלגל ויש ממתק).

מתאים כמובן לצמחונים וטבעוניים כי האצבעות מכילות מרכיבים מעולם הצומח בלבד.

עוד פרטים

חג שמח וטעים!