פסטה "פרפקטו" מציגה- מהדורת חדשות!

חג השבועות הביא עימו הרבה מנות חלביות, שאחת הכוכבות של המנות הללו היא ללא ספק הפסטה.

בעולם הקולינרי קיימות מאות צורות של פסטה, כשכל צורה נותנת את היתרון שלה בהכנה, ספיגת הרטבים והטעמים והאפשרויות הגלומות בה.

פסטה "פרפקטו" של אסם יצאה ב4 פסטות בצורות מיוחדות שנהדרות לאירוח ולא רק כמובן.

הפסטות הן בצורת הר געש (ווזוביוטו), קנלוני, קלמרטה וקונכיות גדולות למילוי.

אני קיבלתי את הקונכיות ושברתי את הראש מה לעשות. ראיתי את חבריי וחברותי מכינים מגוון מנות, ברובן מלוחות והחלטתי ללכת על מתוק, שהרי לא חסרים מתכוני פסטה מתוקים – מקנלוני איטלקי ועד קוגל אשכנזי..

המוטו של שבועות הוא גבינה, ומכאן יצא לי שילוב שהוא אילתור לא מדוייק, ממש לטעום כל רגע ולהחליט.

במקור הקונכיות לא צריכות בישול אלא רק אפייה של כארבעים דקות. אני העדפתי אפייה קצרה יותר ולכן בישלתי את הקונכיות חצי בישול במים רותחים, כשהן עדיין קצת מוצקות ושומרות על הצורה.

הכנתי תערובת של גבינה 9%, סוכר ווניל וסוכר (כל פעם הוספתי קצת וטעמתי עד שהמתוק ניטרל את חמצמצות הגבינה).

כשהקונכיות יצאו מחצי הבישול שמתי אותן במים קרים, גם כדי להפסיק את הבישול וגם כדי להצליח לאחוז בהן. מכיוון שהן גדולות גם לא צריך שק זילוף, פשוט מילאתי בעזרת כפית. אפשר כמובן להוסיף למילוי הבסיסי חתיכות צימוקים, גרידת לימון, פירורי שוקולד או מה שאוהבים.

הנחתי אותן בתבנית משומנת בחמאה, ושפכתי מסביב מעט שמנת מתוקה, שלא יתייבש.

(בתמונה למעלה- לפני האפייה)

פיזרתי מלמעלה תערובת של סוכר וקינמון, כיסיתי בנייר כסף ואפיתי כחצי שעה בתנור שחומם מראש ל170 מעלות. לאחר מכן הסרתי את הכיסוי ואפיתי כעשר דקות נוספות להשחמה קלה.

אכלתי כ"בראנץ'" מול הקלטה של "מאסטר שף".

מה שנחמד בצורות החדשות הוא שהן מפתיעות גם את הסועדים שמקבלים מנות ייחודיות וגם את הבשלנים שמגלים מתכונים המתאימים לצורות החדשות.

טאטטטטאאאאאא!!!

להשיג בכל רשתות השיווק.