פריכיות כוסמת ועוד דברים טובים- חגיגה לבריאות ולטעם.

20200629_192300

ארוחה קלה, נשנוש, משהו כשרעבים וארוחת הערב עוד רחוקה, משהו מהיר, ושיהיה טעים כן?

עם ישראל התאהב בפריכיות כבר מזמן, הן נוחות ,בריאות, זמינות ונותנות את הקראנץ' הכייפי כזה ביחד עם הכוח לשאת ממרחים על גבן בלי להתפרק.

ואם אפשר להוסיף להן עוד בוסט של בריאות – מה טוב!

"ניליפוד מזונות על טבעיים" מציגה שני טעמים של פריכיות- "פריכיות כוסמת עם ספירולינה" ו"פריכיות כוסמת עם כורכום". שני הטעמים מיוצרים בארץ ב"זנבר", ללא מלח, חומרים משמרים, חומרים מלאכותיים, צבעי מאכל, שמן או ממתקים מלאכותיים. יש בהם רק 98% כוסמת ושני האחוזים הנותרים הם התוספת – כורכום או ספירולינה.

קיבלתי להתנסות את אלה בתוספת כורכום, והמלצה למרוח עליהן כמעט כל דבר שעולה על הדעת- גבינות, טחינה וחומוס, אבוקדו, פסטרמה, ממרחים צמחוניים או טבעוניים, ביצים בצורות הכנה שונות, רק להפעיל את הדמיון ואת החשק.

20200704_210934

היות וכורכום לוקח אותי לצד המזרחי של הקולינריה, זרמתי איתו ויצרתי ארוחה של שתי דקות על ידי מריחת טחינה ביתית טובה ועליה מלפפון חמוץ פרוס, אפילו לא הקפדתי על הפריסה.

בשניות היתה לי ארוחה מזינה, קלילה וטעימה שסגרה לי את פינת ה"אני לא מאד רעבה בשביל מנה מבושלת אבל בכל זאת אני רוצה משהו עכשיו".

 

תוך כדי נשנוש בחנתי את האריזה ושמחתי לגלות שכדי לשמור על פריכות מקסימלית, הפריכיות מגיעות בקבוצות של ארבע, בחמש אריזות בכל שרוול.  על הדרך יתרון בריאותי נוסף – פריכיות כוסמת מכילות כ-65% יותר חלבון מפריכיות אורז.

 

הפריכיות כשרות פרווה בהשגחת הרבנות מגידו.

 

 

להשיג ברמי לוי, יוחננוף, ניצת הדובדבן ובחנויות הטבע.