פתי בר- שבועות קל וטעים.

פתי בר של "אסם" היה תמיד חלק מנוף הילדות. מילדים קטנים שאוחזים בבסקוויט ונוגסים בו נגיסות זעירות שנמסות בפה, דרך תלמידים שמנסים לעשות את אחד המתכונים הראשונים שכל ילד עושה- כדורי שוקולד, בעזרת "פתי בר" מרוסק, דרך כלות צעירות בשנות השבעים שמונים שהגישו "עוגת בסקוויט משולשת" כחלק מהמסורת, ועד לקינוחי כוסות מרהיבים שנעשים בעזרת "פתי בר" מרוסקים ומגוון תוספות מפנקות.

בחבילת ההפתעה של "אסם" היו שלושה טעמים שונים של "פתי רב"- הקלאסי, שוקולד מריר וקרמל. ומשימה- להפוך את הכל לקינוח מדהים.

הבעיה שלי- היה לי זמן רק בסופשבוע, ובנתיים חברותי המדהימות כבר הכינו עוגות גבינה, כדורי שוקולד וקינוחי כוסות מרהיבים. אז איזה רעיון אחר יהיה לי?

האמת, התכוונתי בהתחלה לעשות קינוחי צנצנות , כאלה שנסגרות עם מכסה ונפתחות בסוף הארוחה עם כפית ארוכה. הבעיה- זכרתי שיש לי צנצנות אבל כשניגשתי למקום שלהן ראיתי שמישהו אחר בבית הזה כבר ניצל אותן לאכסון תבלינים מסוגים שונים, וכאן הייתי צריכה לחשוב על תוכנית ב'.

וזה מה שיצא בסוף-

הגירסה שלי לטרייפל הבריטי. אני לא נותנת פה מתכון מדוייק מכיוון שהרבה מבוסס על אלתורים ועל גרסאות שלי. טרייפל הוא מנה מאד סלחנית- כל דבר טעים יכול להצטרף והשלם עולה על סך חלקיו.

אז זה מה שעשיתי:

למעלה המצרכים שכללו גבינה לבנה עם סוכר, חלב, שוקולד מריר, פודינג ווניל, ג'לי תות , שמנת מתוקה, וכמובן פתי בר, כשבחרתי את טעם השוקולד המריר.

למטה- כלי העבודה המקובל עם בסקוויטים של "פתי רב".

ניגשתי להכנת החלקים השונים של המנה.

את הבסקוויטים ריסקתי בעזרת פטיש והרבה אגרסיות. בקערות נפרדות הכנתי את הג'לי (לא רציתי לשים אותו ישר על התערובת כדי שהוא לא יתערבב לי עם הקרם), ואת הקרם שכלל חלב, שמנת מתוקה, פודינג ווניל , שהוקצפו קצת ואז נוספו להם גבינה לבנה ומעט סוכר.

ברגע שהג'לי קצת נקרש, כבר היו לי כל המרכיבים וכל מה שנותר היה לסדר. לקחתי קערה שקופה והתחלתי שכבות. 

שכבת בסיס של פירורי פתי בר ועליה שכבה של קרם הגבינה.

השכבה הבאה היתה הג'לי. הוא היה כבר חצי קרוש ומעכתי אותו על הגבינה.

השכבה הבאה היתה שוב בסקוויטים , צילמתי כל שכבה גם מהצד כדי שתראו את המבנה.

שוב שכבה של גבינה ומעליה פירורי פתי בר

עוד פתי בר, ועוד גבינה

והסיום באמצעות שכבת גבינה אחרונה שמעליה שוקולד מריר מגורר.

בצילום התחתון ניתן לראות איך נראה הטראפל המוכן.

אז כן, השכבות שלי לא כאלה מסודרות, אבל מצד שני גם אכילת המנה לא הכי מסודרת- לוקחים כף ארוכה, מחדירים עד הסוף, לוקחים הר של כל השכבות ביחד ומתענגים.

חג שבועות שמח עם "פתי בר" של אסם!!

#קינוחי_פתי_בר