"קלחים ומבוכים" או – "תירס חם – בגני עם".

תירס הוא אחד הירקות האהובים ביותר על כל הגילאים. התירס הוא דגן שמזין אוכלוסיות רבות בעולם, ומשמש למוצרים רבים כמו פופקורן, קורנפלקס, עמילן תירס, שמן תירס, אלכוהול וכמובן בישול וצלייה.

הבעיה היא שהילדים שלנו הרבה פעמים חושבים שמוצאו של התירס ,כמו בעצם כל מזון אחר, הוא מהסופרמרקט. בעידן המסכים והמזגנים קשה לחבר את הילדים לטבע ולמקור האמיתי של המזון.

(צילום המבוך – אורי וייס)

אורי וייס וניר קורקט הם אגרונומים בוגרי הפקולטה לחקלאות והם לקחו על עצמם לחבר את הילדים (ובעצם גם את ההורים) לטבע ולחקלאות בדרך כייפית , חוויתית וגם טעימה ויצרו את "קלחים ומבוכים" – שדה תירס ענק בלב אזור המרכז (מושב "גני עם" שממוקם בתוך הוד השרון- מגדיאל) שבו אטרקציות שונות בנושא התירס.

מהיום (שבת ה13 לנובמבר) ובכל שבת בחודשים אוקטובר ונובמבר ניתן להגיע וליהנות מהחוויות השונות.

גולת הכותרת היא כמובן המבוך, צמחי התירס הם גבוהים ויוצרים קירות ושבילים שבהם ילדים יכולים להתרוצץ, לחפש את הדרך החוצה, ובדרך לפגוש הפתעות רבות כמו שלטי "הידעת" על התירס, דמויות חייכניות וגם חידות מספרים ומציאת קוד סודי מיוחד.

אחרי שמוצאים את הדרך החוצה, ניתן לגשת לשדה תירס נוסף ובו קטיף עצמי של קלחי התירס המתוקים, ואין כמו זלילה של התירס כמו שהוא, אפילו ללא צורך בבישול מכיוון שמדובר בזן "סנטינל" שהוא מתוק כמו ממתק.

במתחם פעילויות נוספות כמו מבוך חבלים, מתחם ישיבה ובו ערימות גרגירי תירס שחלקם "גרגרי זהב" שצריך למצוא, פינת צילומים ועוד.

תירס "סנטינל" מגיע מחברת "הזרע" – מהמובילות בעולם בטיפוח, ייצור ושיווק זרעי ירקות וגידולי שדה, והתירס עצמו מתוק במיוחד, קריספי ומחזיק מעמד זמן רב.

שעות הפתיחה של "קלחים ומבוכים" – בכל שבת בחודשים אוקטובר ונובמבר, החל מהשעה תשע בבוקר ועד שתיים בצהרים (ומומלץ להביא כובע!) , המחיר לילד כולל קלח לקטיף הוא 40 שקלים, ולמבוגר 10 שקלים. עלות קטיף כל קלח נוסף 3 שקלים.

פעילות כזו מגבשת את המשפחה, יוצרת חוויה חדשה ומקשרת את הילדים העירוניים והדיגיטליים שלנו לטבע .