קמח גרעיני דלעת GREENY – לטעם ולבריאות!

 

20190907_135223

אם פעם הקונוטציה של המילה "קמח" היתה "חיטה", היום יש שפע רב של תוצרת שאפשר להכין ממנה קמח, כולל קמחים בריאותיים במיוחד ונטולי גלוטן, הפותחים אפשרויות מרובות לכאלה שלא יכולים או לא רוצים לצרוך גלוטן.

אחד הקמחים המעניינים שיצאו לשוק לאחרונה הוא "קמח גרעיני דלעת" של GREENY, מותג מזון הבריאות. מדובר בקמח המגיע אלינו מאוסטריה, מחברת "אלפא ג'י אייץ". הקמח מיוצר ממאה אחוזי גרעיני דלעת איכותיים ללא תוספות של חומרים משמרים, צבעי מאכל או חומרי טעם וריח.

עד היום הכרתי את גרעיני הדלעת פשוט כמה שמכונה "גרעינים לבנים" בצורת פיצוחים, אבל מסתבר שכשמייצרים קמח בטכנולוגיות חדישות, מצליחים לייצר קמח עשיר בחלבונים ובסיבים תזונתיים, שההמלצה שלו היא להשתמש בו בכמות של 15% – 20% מכמות הקמח הכללית במתכון.

לפני שהכנתי מנה עם הקמח בדקתי מה היתרונות הבריאותיים של קמח גרעיני דלעת – הקמח תורם לשימור האנרגיה, מחזק את האון הגברי ותורם לפריון הגברי, תורם לחיזוק חיסוני, שיער ועור בריא, שומר על הלב וכלי הדם ועוד.

הקמח עשיר באבץ, נתרן, אשלגן, ברזל, יוד, זרחן, מגנזיום, סידן ומגוון וויטמינים, ממש בית מרקחת שלם בתוך מאפה טעים.

מעבר ליתרונות הבריאותיים הוא גם משפר ומעשיר את הטעם וניתן לשימוש בדברי מאפה, עוגות, לביבות, פנקייק, פלאפל ואפילו להוספה ליוגורט.

אני הלכתי על ההכנה הקלה והכנתי קרפ בציפוי טחינה גולמית ממותקת בסילאן. לא בדקתי באחוזים מדוייקים אבל החלפתי כחמישית מהקמח בתערובת בקמח גרעיני הדלעת.

הקמח לא נראה בתמונה, גוון המנה שבמקור היא בהירה לא ממש השתנה, אבל הטעם מרגיש עשיר יותר ועמוק יותר, מעין רובד נוסף של מרקם וטעם.

כשר בהשגחת בהשגחת בד"צ בית יוסף והרבנות הראשית לישראל.

להשיג בחנויות טבע ברחבי הארץ.