קסטיאל AS-IS – איכות ונגישות!

בשנת 1942, הרבה לפני קום המדינה, נוסדה "קסטיאל" על ידי אפריים קסטיאל והפכה למותג.

אדם שרצה פריטי ריהוט ייחודיים לביתו, ידע שהוא יכול לפנות ל"קסטיאל" לאורך השנים – כשהיום הדור השלישי כבר עובד בה, ולקבל פריט בדיוק לפי דרישותיו מבחינת טעם ומידות.

היום, עם יוקר המחיה, קשה יותר להגשים חלומות כאלה וכאן באים לעזרנו  (למעשה כבר משנת 2012) – "קסטיאלAS IS " – כדי להפוך את העיצובים האהובים והקלאסיים של קסטיאל, לנגישים יותר לציבור הרחב על ידי ייצור בסדרות ובמידות קבועות, תוך שמירה על הנסיון, האיכות והסגנונות החדשים ביותר בעיצוב וריהוט, במחירים שווים לכל נפש.

הוזמנתי לאולם התצוגה בחיפה, אחד מכמה סניפים (תל אביב, בילו, פולג וראשון לציון), לחלל אורבני שמחולק לנישות שמדמות חדרים שונים בבית, המעוצבים ברהיטי "קסטיאל AS IS" . את פנינו קיבל יהושע קסטיאל, בן הדור השני, וביתו דפנה המעצבת – הדור השלישי, והראו לנו איך קונספט שבנו למשל עבור לקוח אחד לפי דרישותיו, הפך לרעיון לסידרה בגרסאות שונות, שנגישה יותר לציבור הרחב.  דוגמא לכך היה סולם שמשמש ככוננית והחל כרעיון של לקוח שביקש כוננית כזו ממתכת כבדה. הרעיון עבר גלגולים והיום ניתן להשיג ב"קסטיאל AS IS" את הכוננית כשהיא עשויה מעץ, קלה יותר אבל הרעיון נשמר (ועל הדרך גם שמרו על עבודה "ירוקה" כשאין כמעט פחת מהעץ, משתמשים בכל החומר ).

(בתמונה העליונה מימין- יהושע קסטיאל)

את שיטת הגרסאות ניתן לראות למשל בכסאות שגירסה את שלהם היא בעלת רגליים רגילות וגירסה שניה היא בעלת תחתית מעוגלת שהופכת את הכיסא לכיסא נדנדה שירגיע כל מבוגר וכל ילד, או במה שהתחיל כ"בופה" אבל הקווים והסגנון שלו הופכים אותו גם לארונית גבוהה וגם לשולחן טלוויזיה, אם או בלי מדף פתוח במרכז.

עוד פריט שהתרשמתי ממנו מבחינת העיצוב וגם מהבחינה הפונקציונלית הוא שולחן קפה לסלון שכולל מגירה, בה אפשר להניח למשל את כל השלטים שתמיד נתקעים בתוך הספות והולכים לאיבוד.

בסדרות יש חדרי שינה, פינות אוכל, חדרי מגורים, משרדים וגם פרוייקטים מיוחדים, ויש גם גדלים שונים ומבחר צבעים כך שאפשר להשיג פריטים שמתאימים בדיוק לעיצוב שרצינו, ברמת מחירים נוחה יותר.

(בתמונה למעלה- יהושע קסטיאל מסביר על הגרסה החדשה של כוננית הסולם)

הרעיונות לסדרות כאמור הם גם מלקוחות ייחודיים (כך למשל שולחן "ורד" הוא על שמה של לקוחה שביקשה שולחן בצורת עלי וורדים, וצוות "קסטיאל" לקח את הרעיון ועיבד אותו למבחר גרסאות), וגם מעיצובים מיוחדים שהרעיון להם יכול לצוץ אפילו מנסיעה משותפת של האב וביתו בדרכם למפעל.

(בתמונה משמאל למטה- יהושע וביתו דפנה קסטיאל)

כל הפריטים הם גאווה ישראלית- מיוצרים במפעל ענק בקריית גת, באמצעות אנרגיה ירוקה, ועם המכשור החדיש ביותר שמופעל על ידי בעלי מלאכה מומחים.

התצוגות מתחלפות כך שאפשר לראות בכל פעם רעיונות ואפשרויות אחרות והאקססוריז שמוצגים נותנים לנו כיוון לעיצוב החדר המבוקש.

עוד פרטים בדף הפייסבוק .