שווה להיות "ילד טוב ירושלים"?

386b8c5a3e5f9a60707efacf3aa0de2d

עדי לוי (עמוס תמם ) הוא לא סתם ילד טוב, הוא מה שהיינו קוראים "חננה". הכל התחיל מילדותו, כשאחרי מעשי שובבות, אביו השביע אותו להיות "ילד טוב ירושלים" ואז הלך ונהרג. עדי גדל להיות בדיוק מה שאבא שלו רצה – בחור נחמד, טוב לב, שמסייע לכולם, מוותר לכולם וחביב לכולם גם כשאנשים רעים אליו. איכשהו  הוא מצליח להתחתן עם מעיין – אישה יפה וקרייריסטית (מלי לוי) ולהביא ילד לעולם (ארי נשר) וממשיך להיות ילד טוב ותמים.

אבל קארמה זו קארמה, ובעקבות אי הבנה מצערת, עדי מבין שהוא חולה סופני עם שבוע אחד של חיים.  כעת הוא ניצב על פרשת דרכים – מכירים את הסצינות האלה בסרטים המצויירים כשעל כתף אחד יושב מלאך ועל השני שטן ושניהם מנסים לפתות? אז זה זה- ליתר דיוק – אותה הקארמה שמביאה את עדי לפגוש בנטליה הדוגווקרית (מיטל גל סוויסה) שהיא בדיוק ההפך הגמור ממנו- סוערת, מקועקעת, חופשיה והכי לא מתוכננת בעולם, שחולמת על אפריקה.  עכשיו עדי צריך לבחור כיצד יבלה את השבוע האחרון בחייו- האם ימשיך להיות "ילד טוב ירושלים" או שיהפוך את עורו?

עמוס תמם בעברו שיחק למעשה את שתי הדמויות- ב"סרוגים" הוא היה הילד הטוב וב"חשמלית ושמה תשוקה" על קרשי התאטרון, הוא היה הגבר האלים, הכוחני שאי אפשר היה להתנגד לו. בסרט "ילד טוב ירושלים" הוא נע בין שני העולמות, והמעברים משעשעים ביותר. מדובר אמנם בקומדיה רומנטית קלילה, אבל השאלות עולות אצל הצופים- האם שווה להיות "ילד טוב"? מי באמת מנצח בחיים ? מה היינו עושים לו היה לנו עוד שבוע אחד לחיות?

עוד בסרט אבלין הגואל בתפקיד אימו הפולניה של עדי, גיא לואל בתור האבא של החבר של הילד, שמהווה את ה"אבא הקול" ונראה הרבה יותר אטרקטיבי לבנו של עדי, והופעת אורח קצרה אך הורסת של ציון ברוך .

במאי הסרט הוא רועי פלורנטין, ההפקה היא של משה ולאון אדרי, והתסריט של  רן אפלברג.

טריילר לסרט ניתן לראות כאן.