שופרסל – מתוקים – פרולוג

הפעם בסל היו ארבעה מוצרים – סולת חיטה שופרסל 1 ק"ג, גרנולה עם אגוזים גשופרסל 400 גרם ,

צימוק בהיר שופרסל 400 גרם ואגוז מלך טבעי קלוף שופרסל 150גרם . לצערי את האגוזים לא הצלחתי להשיג למרות שביקרתי בשישה סניפים שונים, אז התייאשתי והחלטתי לעבוד עם מה שיש.

בעיתוי מצוין קיבלתי לסיקור בצקי פילו והחלטתי לשלב שמחה בשמחה, או במקרה הזה- כרוכיות שוקולד שהיו מורכבות מבצק הפילו ובפנים מילוי של שוקולד נוטלה (במקור זה היה צריך להיות שוקולד רגיל מומס ביחד עם אגוזי המלך, מכיוון שלא השגתי את האגוזים, כבר הלכתי על שוקולד אגוזים מוכן- שזה נוטלה). על מילוי הנוטלה הנחתי "כל טוב" כלומר חופן של צימוקים וחופן של גרנולה.

הכל נמרח על עלי הפילו שצופו בתועפות של חמאה, עברו עשרים דקות בתנור , הוצפו בסירופ סוכר ביד נדיבה, ונוצרה חגיגה טעימה, קרנצ'ית ומושחתת במיוחד.

נשארה לי הסולת והשאלה – מה עושים איתה. סולת תמיד נחשבה למוצר מותרות, מספיק לקרוא את ביאליק ולראות איזה תאורי אוכל יש לו שם והם תמיד כוללים "עוגות סולת". אז ביאליק לא כל כך בחיים וגם אין לו מתכונים מסודרים, אבל בשביל מה יש גוגל? אז המצרכים – 1 מחשב (או טלפון חכם בצירוף משקפי ראיה), 10 אצבעות להקלדה (או אחת בהתאמה) ויכולת כתיבת המילים "מתכון+סולת". קיבלתי המון תוצאות, כולל של חיים כהן הכפרעליו, אבל בסוף מצאתי מתכון של בחורה בשם חלי, שקנתה אותי בעזרת השורה "מערבבים את כל החומרים בקערה".

(למעלה- המצרכים לעוגה כולל עוד כמה מוצרים של שופרסל)

אז היות והמתכון לא מקורי שלי, וניתן למוצאו בקלות ברשת, אני לא מעלה אותו כמדוייק אלא רק מספרת מה עשיתי.

בתמונה אפשר לראות את כל המצרכים שעורבבו.

הכל נזרק לתנור

סירופ סוכר הוכן  (ושימו לב לאריזה בסגנון "רטרו" שהיתה לסוכר של שופרסל).

 

העוגה יצאה מהתנור

הסירופ נשפך עליה

ובתמונה התחתונה- הכלה!!!

אני הסתובבתי סביבה במעגלים עד שתתקרר מספיק כדי שאוכל לטעום (למען הבלוג כמובן).

אפשר לשחק עם כמויות הסירופ, אם רוצים עוגה רטובה יותר או פחות, רק לזכור שהיא "שותה" הרבה אז זה בטח לא יוצא כמו בקלווה.

פורים מתוק ושמח!!