תאגד- הבלדה לחובש

צה"ל הוא אחד הנקודות החשובות בחייו של כל ישראלי , והשאלה "מה עשית בצבא?" צצה מהר מאד בכל שיחה. סוגי השירות הם כמובן שונים- התפקידים מגוונים, ואחד התפקידים המפורסמים בצבא הוא כמובן החובש, אותו אחד שיסכן את חייו בשדה הקרב כדי להציל פצוע.  ב "YES ACTION" – " YES VOD " עולה ב19 לחודש סידרת דרמה יומית בשם "תאג"ד" – ראשי תיבות של "תחנת איסוף גדודי", שבה נמצא גדוד חובשים, בנים ובנות צעירים שנתקלים במצבים המדממים והקשים ביותר של החיים, ונמצאים לא אחת במצבי החלטה בין חיים ומוות.

הגיבור הראשי הוא דניאל (תומר קפון שמוכר לנו כ"בועז" מ"פאודה" ובתפקידים שונים שהפכו אותו לחביב הבנות), הוא החו"גד, שנע בין תחמנות ישראלית לא תמיד חוקית, לבין קבלת החלטות גורליות גם אם הן נוגדות את הכללים. בפרק הראשון אנו לומדים על מסיבת הפרידה שנערכה לחובשת המשתחררת, ואם אחת הולכת- אחת מגיעה, ולא סתם אחת- יפיפיה בשם רותם (דניאל גל) שמיד מעוררת קונפליקט, כשבאותו בסיס נמצאים שניים – החבר שלה איתן-(תום גרציאני) – מפקד הפלס"ר המוערך, ומצד שני, הלהט הצעיר והטרי בדמותו של דניאל.

בתוך כל הקלחת יש גם את ליה- (שירה נאור)- חובשת שמתקשה להתמודד עם המראות והקושי ומוצאת את הנחמה בבקבוקי אלכוהול רפואי, דקל (יניב ז'נבה)-  שמתקשה לסרב ליפיפיות שמבקשות ממנו "פטורים" ממטלות שונות בצבא בתירוצים קלושים, ולבסוף גם אוכל אותה בגלל זה, דין מירושניקוב בתור דתי המחמד  ועוד שחקנים רבים שמוכרים מסדרות כמו "השמיניה" ו"גאליס" והופכים להבטים שונים של הצעירים בצבא.

בין הרומנים הפורחים יש גם תעלומה כשהרופא האהוב נעלם אחרי פרשייה בעייתית של חייל שנפגע לאחר שעבר הרעלה מסתורית.

עוד בסידרה בת 40 הפרקים-  יחזקאל לזרוב בדמות רופא מחליף מילואימניק בשיא משבר גיל הארבעים, קובי פרג' בדמות רס"ר שמנסה להשליט סדר אבל לא תמיד מבין מהם הגבולות בעצמו, מיקי לאון הוא המג"ד הנערץ של הגדוד וגיא אריאלי שחוזר למסכים אחרי זמן העדרות ארוך, ומגלם דמות מסתורית שאיכשהו מנווטת.

היוצר, התסריטאי והבמאי  הוא ציון רובין, ושחקנים נוספים בסידרה הם אורן פפיסמדוב, גיל כהן, אור אדרי, אלכס קרול, רעות אלוש, אלישבע בנאי, אנחל בונני ויואב דונט

טריילר של "תאג"ד" ניתן למצוא כאן.