אביב ירוק מציגה- הסידרה הטבעונית.

הקדמה- אני דרום אמריקאית. הסיכוי שאני אעבור לטבעונות ולתחליפי בשר הוא כמו סיכויי הזכייה שלי בפרס נובל לכימיה/ לכבוש את האברסט/ להיות אשתו השלישית של בראד פיט.

לכן כשקיבלתי להתנסות את "הסידרה הטבעונית" של מותג מזון הבריאות "אביב ירוק" קצת היססתי – למה תחליפי בשר אם אני אוכלת בשר?

אבל היי, שווה לנסות.

מדובר בסידרה בת ארבעה מוצרים  – "בורגר סלק טבעוני", "בורגר ירקות טבעוני עם קישואים", "קבבונים טבעוניים מהצומח" ו"שווארמה טבעונית".

הוראות ההכנה הן פשוטות – להפשיר ולחמם – בתנור, טוסטר אובן, על האש או במחבת. אם הולכים על גריל או על מחבת פסים ,מקבלים גם אפקט חיצוני של "על האש" כולל סימני החריכה.

(בתמונה למעלה- ככה נראה המוצר כשהוא יוצא מהאריזה)

פתחתי את קופסת ה"בורגר סלק".  כדי לחסוך זמן הפשרתי בתוכנית ההפשרה של המיקרוגל ואחר כך הנחתי על מחבת חמה (לא לוהטת) שהועבר עליה "ויש" שמן.

צליתי משני הצדדים, בדקתי בעזרת מזלג אם גם החלק הפנימי חם וזהו. הגשתי על מצע חסה וזרזיף (נדיב) של טחינה מעל.

למרות שההגדרה של המוצר היא "בורגר" ועל העטיפה מצוייר המבורגר עם הלחמניה, העדפתי לחסוך קצת פחמימות ולאכול ללא הלחמניה.

המסקנה שלי? אין מצב שהייתי טועה לחשוב שמדובר בבשר, לא לפי הריח, לא לפי הטעם ולא לפי המראה והמרקם. אבל המוצר לא מתיימר להתחזות לבשר אלא להיות "בסגנון המבורגר" והאמת שבתוך קציצת עדשים וירק – היא ממש טעימה.

הקציצה רכה ונעימה על הלשון, הטעמים טובים, התחושה היא שעושים משהו בריא לגוף, היא לא מעיקה ואפשר להמשיך לעבוד לאחר מכן ולא לצנוח "מפוצצים" ושתי הקציצות שלקחתי (מתוך ארבע באריזה) סגרו לי יופי של ארוחת ערב.

מוצרי "הסידרה הטבעונית" מבוססים על פתיתי סויה,  קטניות (עדשים, שעועית מש), אורז מלא, שבבי בצל, ירקות (גזר, קישואים וסלק – בהתאם למוצר) ותבלינים. המוצרים לא מכילים רכיבים מן החי, חומרים משמרים וצבעי מאכל.

 

המוצרים כשרים בהשגחת הרבנות הראשית מגדל העמק ובד"ץ העדה החרדית ירושלים.

 

מחירים: שווארמה וקבבונים: 21.90 ש"ח,  בורגר סלק ובורגר ירקות: 19.90 ש"ח. לאריזה במשקל של 400 גרם. לרגל ההשקה המוצרים יוצעו בהנחות מיוחדות בתקופה הקרובה.

 

להשיג בכל רשתות וחנויות הטבע המובחרות ברחבי הארץ.