אובסקיוריטי- איך יוצאים מכאן?

חדרי הבריחה נעשו להיט בשנים האחרונות, אולי בעקבות שלדון, לנרד וחבריו ב"מפץ הגדול" ואולי בזכות אנשים שהיו בחדרים בחו"ל והביאו את האהבה לארץ, וכולם פתאום נעשו שילוב של סטאלון ושרלוק הולמס ופותרים תעלומות .

אחד הדברים הנחמדים בחדרי בריחה הוא שהם מחייבים שני דברים- לשים לב לפרטים ולחשוב מחוץ לקופסה. שימת לב לפרטים היא לא פונקציה חזקה אצלי, (אני מסוגלת לחלוף על פני בראד פיט שמחזיק שושנה בין שפתיו עבורי ולא אשים לב), ואני אוהבת שהמקומות הללו מכריחים אותי לגלות כישורים חדשים וללמוד דרכי התבוננות חדשות.

אבל בלי קשר זה כיף.

כולנו אוהבים חידות, בילדותי זה היה בימי הולדת כשכולם הקריאו מאותו ספר "החידה והחידוד" , ועד שגעון הסודוקו ששטף את הארץ לא מזמן. השילוב של לחץ של זמן, עבודה קבוצתית, אתגרים פיזיים שמתאימים לכל בני המשפחה, קצת הפחדות פה ושם, תפאורה ועלילה טובה הופכים את פתרון החידות בחדרי הבריחה לחוויה כוללת וכייפית במיוחד, שעל הדרך גם מגבשת את החבורה.

הוזמנתי לנסות את "אובסקיוריטי" בחולון, שהוא אחד משני החדרים של "פורטל Y". בניגוד לחדר שלהם בתל אביב שהוא בנושא חייזרים, ב"אובסקיוריטי" הנושא הוא סוד מוחלט בהחלט, וגם לא ברור מתי בכלל מתחילים ואיפה.

הכניסה ל"אובסקיוריטי " בכלל היא דרך החניון של מרכז סאדאב (וזה חשוב לא להכנס למרכז הקניות אלא ישירות מהחניון). את פנינו (ארבע בלוגריות מצחקקות) קיבלה אנה, מבעלי המקום, שהסבירה מעט על החדר. הייחוד של החדר, מעבר למסתוריות הנושא, היא גם שהוא גדול מספיק כדי להכיל עד עשרה אנשים, כך שהוא מצויין לגיבוש עובדים או למסיבות רווקים ורווקות, וכן אורכה של ההרפתקאה, שהיא ארוכה יותר מחדרים אחרים (שעה וחצי לעומת שעה) ואם ממש מסתבכים אפשר גם למשוך עוד כמה דקות.

רמת הקושי של החדר נחשבת לקשה מאד, ואנחנו באנו עם רזומה דליל של חדרים (בין אפס לשניים לכל אחת מאיתנו). אבל אין בעיה- יש את ה"אחות הגדולה" אנה שמלווה את התהליך ועוזרת ברמזים כשצריך, אבל רמזים שלא פותרים לנו את השאלה אלא רק מפנים לכל מני כיוונים או מעוררים מחשבה, כך שנוכל לפתור בעצמנו ולהנות מכך.

תפאורת החדר מאד מושקעת, ויש הפתעות רבות כולל התחלה מיוחדת ומקורית, ובלי לעשות ספויילרים – מדובר בעלילה רבת פרטים, והרבה אביזרים שבעזרתם פותרים את החידות.

המקום פעיל מהבוקר וגם בסופי שבוע כך שאפשר למצוא את הזמן המתאים (ויש גם חנייה חינמית לשלוש שעות ממש בצמוד).

שווה להכנס לאתר של "אובסקיוריטי" ולמצוא את הזמן והשעה (וההרכב) שמתאימים לכם, ולבוא להוציא קצת את המוח מהקופסה!