אופטיקה שפי- לראות עם נשמה

משקפיים- הדבר שמחדד לנו את העולם ומאפשר לנו להנות מהקווים והצבעים שסביבנו. אבל זה בתנאי שהמשקפיים איכותיים, כי משקפיים שלא נעשו בהקפדה ההולמת, הופכים לנו את העולם למאד לא ברור, ולכאב ראש אחד גדול.

ל"אופטיקה שפי" יש שני סניפים- הסניף הראשי בצ'ק פוסט חיפה, בו ביקרתי השבוע, והסניף השני בקריית מוצקין מרכז רב מד.

(בצילום למעלה- שפי וציוד הבדיקה המשוכלל)

מיד כשנכנסתי לסניף המרווח והמטופח, יכלתי להרגיש באווירה הרגועה והידידותית. לקוחות ישבו והמתינו בשלווה או שתו קפה בפינת השתיה החמה, ואנשי השירות עבדו ביעילות מול כל לקוח, תוך תשומת לב מירבית.

אני הסתובבתי בנתיים בין המשקפיים הרבים, וכמו שתראו בתמונות בהמשך, לא התאפקתי מלדגמן כמה וכמה מהדגמים האופנתיים מתוך מבחר ענק.

אחר כך הכרתי את שפי הבעלים, שסיפר לי על הרקע של החנות- כשנפתחה בתחילה ב1988 כחנות מפעל אחרי שהמפעל עצמו נוסד ב1979  ומכר עדשות לרוב חנויות האופטיקה בארץ. היתרון הגדול הוא בדיוק בזה- בגלל שהמכירה היא ישירה- המחירים נמוכים יותר.

המוטו העיקרי של המקום הוא "מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" – כלומר השירות מעל הכל. שביעות הרצון של הלקוח היא הדבר המוביל, והפרסום של החנות הוא בעיקר מפה לאוזן, וכשמשרתים מעל חמישים וחמישה אלף לקוחות מכל קצווי הארץ (יש שירותי משלוחים), אז ברור ששביעות הרצון היא גבוהה מאד.

בזמן שאני סיירתי בחנות, בן זוגי עבר התאמת משקפי ראייה. שפי הראה לי את המכונה המיוחדת שישנה אצלו, ובאמצעותה ניתן לסרוק את כל הפרמטרים הדרושים כדי להתאים את המשקפיים בצורה האופטימלית. שרית האופטומטריסטית ישבה ובמשך כ50 (!) דקות החליפה עדשות, מדדה, רשמה ובדקה, תוך שהיא מכוונת את השאלות – מאיזה מרחק יש קושי בראייה, מה השימוש העיקרי- האם מדובר בקריאה מעיתון (שאז זה מרחק של כ40 סנטימטר), או שימוש תכוף יותר במחשב (והמרחק הוא כשמונים סנטימטרים) ועוד.

שאלתי את שפי האם תמיד זמן הבדיקה כל כך ארוך ותשובתו היתה "הבדיקה תארך כמה זמן שצריך". אז מה הפלא שהלקוחות מרוצים?

והשירות לא מפסיק בזאת- יש גם שירות חנייה לנוחות המגיעים, נגישות מוחלטת לנכים, ותמיכה וליווי גם אחרי הרכישה.

טווח המחירים, הן במשקפי הראייה והן במשקפי השמש כל כך גדול, שכל אחד ואחת יכולים למצוא לעצמם את המשקפיים הטובים להם, שגם ייראו טוב וגם כמובן יסייעו לראות בצורה איכותית וטובה.

וזמן האספקה? הרבה מהמשקפיים מוכנים "על המקום" – כלומר אפשר לשבת , לשתות קפה, לקרוא משהו ולצאת עם משקפיים, ואם מדובר במספר גבוה או עדשה מיוחדת- האספקה אף היא מהירה במיוחד, המשקפיים של בן זוגי הוזמנו ביום חמישי והגיעו לאזור המרכז באמצעות שליח כבר היום, יום ראשון בבוקר.

המסקנה? מקום שיש בו גם מחירים נוחים, גם שירות יעיל, מהיר , אדיב ומכל הלב וגם בדיקות במכשור מתקדם שמביא להתאמה המושלמת של המשקפיים- שווה לבוא.

"אופטיקה שפי"- מקלף 19, צ'ק פוסט חיפה.