אזרבייג'ן- נציגות רשמית למדינה מרתקת.

1

השבוע הושקה בתל אביב הנציגות הרשמית של לשכת התיירות של אזרבייג'ן בנוכחות מכובדים כמו פלוריאן סנגשטשמיד- מנכ"ל לשכת התיירות של אזרבייג'ן ושר התיירות הישראלי מר יואל רזבוזוב.

נציגות לשכת התיירות של אזרבייג'ן בתל אביב תפעל לשיתופי פעולה בכל התחומים כולל קידום התיירות והכרת המדינה הכל כך מרתקת הזו, שמושכת אליה יותר ויותר ישראלים בכל שנה.

3

רק שלוש שעות טיסה מפרידות בין ישראל לבאקו בירת אזרבייג'ן, מדינה בה יש כמעט אותו מספר תושבים כמו בישראל, ושפע של אטרקציות ואוצרות טבע המתאימים לכל סוגי המטיילים.

אזרבייג'ן, משובצת באתרים הסטוריים – ארמונות, מבצרים, ערים עתיקות כמו העיר העתיקה של באקו, המוגנת על ידי אונסק"ו, על שלל אוצרותיה. לצד ארכיטקטורה מודרנית ומרתקת.

תשעה אזורי אקלים שונים וכל סוגי השטח האפשריים- מהרים שנהדרים בכל השנה לטיולי הליכה בקיץ ולסקי בחורף, ועד מדבר וחופים, כולל אטרקציות ייחודיות כמו ה"ינאר דאג"- הר בוער באש עוד מתקופת מרקו פולו, חוויה ייחודית ומרתקת, סלעים בחריטות בנות יותר מארבעים אלף שנים, בריכות בוץ בריאותי היישר מבטן האדמה, מעיינות חמים משובבי נפש ומרגיעים לצד מפלים ואגמים מרהיבים וסוגי צמחים, פרחים ועצים מגוונים.

בין הפעילויות הרבות שניתן לחוות באזרבייג'ן – תצפיות ציפורים ממינים שונים, אתרי ספא עם שלל טיפולים ומרחצאות חמים, מסלולי הייקינג, קייטסרפינג, גולף, סקי וסוגי ספורט שונים כולל ה chovgan העתיק – סוג של פולו על סוסים.

2

ואיך אפשר בלי קולינריה שמתחילה ביקבים וביינות המשובחים תוצרת המקום, דרך השפע הרב בבאזרים השונים ועד למנות ייחודיות כמו ה"קוטאב" – פשטידה מטוגנת בצורת חצי סהר ובתוכה בשר, ה"פלוב"- אורז מתובל בזעפרן ומשובץ בבשר ופירות בתוך מעטה בצק פריך הנשבר בעת ההגשה,  דגים היישר מהים הכספי המוגשים עם רוטב רימונים, קוויאר בלוגה משובח ולקינוח – פקלבה- מאפה אגוזים מתוק המדמה כוכבים בשמיים ואופייני לחגיגות הנורוז- תחילת האביב.

מגוון מהמנות הללו ניתן היה לטעום בהשקת הנציגות הרשמית בתל אביב, כשברקע מנגן הפסנתרן האזרי המפורסם ועטור הפרסים Isfar Sarabski.

4

אין ספק שעתה, כשהעולם נפתח שוב לתיירים, המטיילים הישראלים שכל כך אוהבים לגלות יעדים חדשים, ימצאו את האוצרות הרבים של אזרבייג'ן ויהפכו אותה לנקודת תיירות מבוקשת.