אלוני- לחלומות עיצוביים חדשניים.

כשאנו מעצבים את בית החלומות שלנו, הרבה פעמים אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, אבל לא יודעים כיצד להגשים רצון זה. אנו חושבים בצורה מופשטת "אני רוצה בית בסגנון מודרני" או "אני רוצה אווירה כפרית" אבל אנו לא יודעים בעזרת אילו צבעים, מרקמים, גופי תאורה, טקסטיל, צבע ואביזרים להשתמש כדי להגיע לאווירה המבוקשת. לכאן נכנס המעצב והאדריכל שיודעים להפוך את החלומות שלנו למציאות.

בעולם העיצוב ישנם חידושים רבים, והאדריכלים והמעצבים מתעדכנים בהם כדי למקד כמה שיותר את החיפוש אחר הפריט המושלם שישביע את רצונו של הלקוח, וחשובה ההשראה שתעזור למעצב לבחור את הפרטים והפריטים המדוייקים.

חברת "אלוני" , החברה הוותיקה בארץ בתחום מוצרי הגמר לבית, מסייעת לאדריכלים ולמעצבים בדיוק בזה, מציאת השראה בתיאום עם הטרנדים העולמיים החדשים. החברה שנוסדה ב1946 מביאה קולקציות עדכניות מהמותגים הגדולים בעולם בצירוף ליווי צמוד ללקוחות. כך בין השאר יש ריצופי שיש ואבן, חיפויי פרקט, טראצו, פורצלן וקרמיקה, כלים סניטריים, ברזים ומוצרים משלימים לאמבטיה ולמטבח, ועוד, כשהכל מוצג בשבעה אולמות תצוגה ברחבי הארץ לגישה נוחה. באולמות יש גם יועצים מקצועיים שיכולים לתת את הכיוון המקצועי הנכון.

את ההשראה לאדריכלים ולמעצבים מביאים ב"אלוני" דרך "פעילות אדריכלים 2018"  – ALONI CULTURE – שיצאה לדרך וכוללת אירועים, סדנאות, סיורים ומסעות.

הקו המוביל השנה הוא הSLOW. מי שהתחיל את הכיוון היו שפים צרפתיים שלא אהבו את המזון המהיר, והעדיפו לחזור למקורות, להליכים הטבעיים הארוכים שבסופם יצירה, שיכולה בהמשך להפוך ליצירה אחרת בתהליך שהוא האבולוציה של המיחזור – המיחדוש – סידור והרכבה מחדש.

במסגרת ההרכבה מחדש נוצרים חיבורים בין עולמות כמו אופנה וקולינריה, נמוך וגבוה, חומרים, רעיונות, השראת ועיצובים.

את התוכנית גיבשו גל גאון והילה נבו, המנהלים האומנותיים ויש בה טווח רחב של אירועים כך שכל מעצב ואדריכל יכול למצוא את עצמו.

(בתמונה למעלה מימין- גאון ונבו)

אחד האירועים המעניינים בתוכנית הוא סדנאות יצירה ב"MOLET" ביפו, מקום שהתפיסה שלו היא קיימות, והוא בונה רהיטים ואביזרים על ידי שידרוג משטחי עץ שסיימו את תפקידם המקורי. הרעיון הוא DDIY- do it yourself and design.  בסדנאות של MOLET כל אחד יכול להשתתף גם אם לא נגע בתחום יום אחד בחייו. בתמונות לאורך הפוסט כאן אפשר לראות חבורה של אדריכלים ומעצבים, שמתחילים מבראשית והופכים עץ משומש לפרטי עיצוב קסומים ושימושיים, שגם הם בתורם יכולים להפוך למשהו אחר.

רשימת האירועים החלה באירוע פתיחת השנה שבו התארח GABRIEL CHAVE – המנהל האומנותי ויד ימינו של MARCEL WANDERS שסיפר על פרוייקטים שונים ותהליכי היצירה של הסטודיו.

עוד אירוע מוצלח שהתקיים היה הסיורים של "צבע טרי" – התערוכה השנתית לאמנות ועיצוב בתל אביב.

ומה בהמשך? בחודש יוני יתקיימו הרצאות של נבו וגאון בנושאי מגמות עכשיוויות בשוק הדיזיין ארט 2018- 2019, תערוכת הצילום "עדות מקומית" לצילומי עיתונות, שבה יתקיימו סיורים סגורים למעצבי ואדריכלי "אלוני", סדנת אוריגמי  לשלושת המחוזות (צפון, מרכז ודרום) עם אמן האוריגמי הישראלי  אילן גריבי, חגיגת סוף שנה שבה ייבחרו 3 זוכים בתחרות צילום שנתית ויוצגו הפרוייקטים הנבחרים ל2018, סדנת צילום בירושלים עם זיו קורן, סדנת צילום פורטרט עירוני עם תמר קרוון ברחובות תל אביב, סדנת "ג'נסיס" לאימון המחשבה היצירתית עם גל גאון במלון בראשית, מסע צילום בג'יפים בגאורגיה, מסע אופנה ושווקים בפאריז, מסע אומנות לוונציה ומילאנו, ועוד.

"אלוני" דואגים להשראה, ליופי ולהגשמת כל החלומות ויותר!