"אמנטל נעם"- כי מזמן כבר לא גבנ"צ.

כן, אותם ראשי תיבות צבאיים שציינו כל דבר שהיה צהוב, עם חורים (גם זה לא תמיד) ונשא את הכותרת "גבינה צהובה". וזה כבר היה אחרי אותו גוש לא ברור שהיה אצל בעל המכולת, שהועמד בצד מכונת החיתוך ויצא מהצד השני בפרוסות דקיקות אל נייר פרגמנט (ותמיד כל כך פחדתי על האצבעות של החנווני).

אחר כך למדנו ש"גבינה צהובה" זה לא משהו אחד אלא יש מליון סוגים של גבינות קשות , ושהן טובות לא רק לטוסט אלא גם לכוכב של שנות השמונים "פלטת הגבינות" ( זוכרים את ה"קיפוד" שהיה עשוי מאשכולית מצופה נייר כסף שעליה שיפדו קוביות גבינה?), ובמקביל כל בתי הקפה החלו "להקרים" כל דבר באמצעות תועפות גבינה על תפוחי אדמה, סלטים, פשטידות, וכל דבר שזז, (חוץ מלמרבה האירוניה – הפיצות שהרבה פעמים הכילו משהו שלא היה גבינה, והתחרז עם המילה "כחול").

כשנסיעות לחו"ל התחילו להיות נפוצות, למדנו שיש גבינות שוויצריות וגבינות צרפתיות (ושגם בארץ יש בוטיקים מצויינים לגבינות מיוחדות) והתחלנו להכיר את ההבדלים וגם.. שומו שמיים לאכול גבינה עם ריבה או דבש… (מעדן!!).

(למעלה- המצרכים לטוסט איכותי)

עכשיו יש לנו את סדרת הגבינות הצהובות של "נעם" מבית "טרה" שהן היחידות מ100% רכיבים טבעיים וללא חומרים משמרים, ולסידרה הזו מצטרפת האחות החדשה- "אמנטל נעם"- בסגנון גבינה שווצרית מסורתית, מצויינת לכל מטרה- לסנדוויץ, טוסט, פלטת גבינות (וגם לנשנוש ככה …)

ה"אמנטל" מיוצרת מחלב בקר,  בתהליך ארוך  ומבוקר כולל תקופת הבחלה ארוכה במיוחד, הכל כדי לתת לה את הטעם העשיר שלה (ואכן, כשהכנתי טוסט כמו שרואים בתמונות, ניכר היה בטעם שזו לא גבינה רגילה מכיוון שהיו שם גם נקודות מתקתקות שהזכירו לי אפילו יין אדום).

את "אמנטל נעם" כמו שאר מוצרי "טרה" ניתן להשיג בכל רשתות השיווק במקרר ובמעדניות לפי משקל.

מחלבת טרה נמצאת בנתיבות והיא מתקדמת וכל מוצריה הינם ללא חומרים משמרים. המוטו- בריאות לצד טעם.