אסם- שמרים בהילוך מהיר!

יש לי יחסים אמביוולנטיים עם שמרים. מצד אחד אני כבר לא מפחדת מהם, מצד שני אני משתמשת רק בגרסת השמרים היבשים, רצוי אינסטנט, כי להתחיל לגדל שמרים בתוך מים רותחים וכל הבעבוע הזה, זה באמת לא בשבילי.

אחת הבעיות עם שמרים היא הזמן. כל שלב באפייה עם שמרים לוקח זמן התפחה, ובחורף זה גם מתארך, ורק בשבוע שעבר מצאתי את עצמי מתפיחה בצק שמרים ממש על המזגן, עטוף בשמיכת צמר מפנקת כאחרון הפרינצסות.

רוב הפעמים אני בכלל לא מגיעה לשלב הזה כי אין לי את הזמן. כל מאפה דורש לפחות שתי התפחות, ויש גם שלבים באמצע, יוצא שאני צריכה להקדיש כשלוש שעות להכנה של עוגה, ולמרות שבאמצע יש הפסקות, אם אני רק חוזרת הביתה בשש הכי מוקדם, אני לא רוצה שהמאפים שלי ייצאו בעשר בערב, כשכולם כבר נרדמו מול תוכנית ריאליטי זו או אחרת.

"אסם" מפתיעה בחידוש מיוחד- בצק שמרים לפיצה שצריך להתפיח רק חמש דקות. כן, רק חמש, אפילו לא מספיק זמן בשביל להתחיל לנשנש מהתוספות.

איך זה עובד? ההוראות על השקיק- שופכים את קמח השמרים לבצק פיצה לקערת מערבל, מתקינים את וו הלישה, מוסיפים שמן, מים ומלח לפי ההוראות , מערבלים שתי דקות והבצק מוכן. מכסים אותו, לוחשים לו "לילה טוב, אבל לא להרדם, זה רק נמנום קצר", משחקים שני סיבובים של "קנדי קראש" או משהו כזה, וזהו- הבצק כבר מוכן לשלב הבא- רידוד קל, אפייה ראשונה, הוספת התוספות, אפייה שניה ובתאבון.

בתמונות ניתן לראות את שלבי העבודה שלי, כשהתוספות שבחרתי מלבד רוטב העגבניות היו פרוסות בצל סגול (למה ? יכלתי לתת נימוקים קולינריים אבל בתכלס זה מה שהיה לי במקרר), גבינת קשקבל מגוררת (אותה סיבה כמו הבצל ביחד עם העדר פרמז'ן) וזרייה מלמעלה של אורגנו (ואם זה יותר מדי מלמעלה, אני שומעת מאחורי משהו כמו "בטח, תפזרי, את לא זו שמנקה אחר כך, נכון?"!).

לתנור, עם שמירה צמודה אחרי טראומות של מנות שרופות, ואחרי כמה דקות של בייביסיטר יש פיצה מהבילה לארוחת ערב.

חצי שקית קמח וחצי מכמויות כל שאר המרכיבים הניבו פיצה גדולה מאד (כמעט בגודל של תבנית של תנור אפייה).

מהבצק ניתן להשתמש כמובן למאפים אחרים כמו פוקצ'ות, מאפים מתוקים ועוד- מתכונים ניתן למצוא כאן.

כל התהליך מרגע הוספת החומרים למערבל ועד לאכילה לקח בערך עשרים דקות, הרבה פחות ממה שלקח למדיח הכלים לנקות את הכלים שלכלכתי.

"קמח לפיצה" מצטרף למהפכת האפייה שעשתה "אסם" ב2012 עם קמח השמרים שלא דורש הוספת שמרים לבצק, ועוד שוס- הוא גם לא דורש ניפוי.

קמח השמרים להכנת בצק פיצה הוא בכשרות בד"צ וניתן להשגה ברשתות השיווק ברחבי הארץ.