"ארט יודאיקה" – לשנה טובה ולכל השנה!

 

2

אחד הדברים המיוחדים בעם היהודי הוא שלא משנה מה דרגת שמירת המצוות של אדם, תמיד יהיו סביבו סממנים יהודיים שיזכירו לו לאן הוא שייך . המזוזה על הדלת, החמסה למזל, התפילין של חתן הבר מצווה והפמוטים שניתנים לכלה, כל אלה מעטרים את הבית היהודי ומשמרים את המסורת הקסומה שעוברת מדור לדור.

המושג "יודאיקה" הוא בעצם האמנות היהודית, האייקונים המזוהים ביותר עם העם שהתקבץ מכל קצווי תבל. בין אם מדובר באביזרים סמליים כמו מגן דוד או חמסה, ובין אם מדובר בחפצים שבהם נהוג להשתמש ביומיום או בחגים- כלי נטילת הידיים, קופסת האתרוג, הכיפה או המזוזה, הם מלווים את חייו של היהודי באשר ילך.

החיים היהודיים מלאים בטקסים, קטנים כמו נטילת ידיים או גדולים כמו בר מצווה וליל סדר, וכמובן סעודות החג השונות שבהן שולחן החג מעוטר בסמליו – תפוח בדבש, כלי לאגוזים או חנוכייה.

ואם כבר אנו קונים חפצי יודאיקה לעצמנו או כמתנה, האם לא נחפש את העיצוב המיוחד שיהיה גם אלמנט קישוטי ועיצובי לבית?

ב"ארט יודאיקה" מייצרים ומשווקים  מאז 1989 אלפי פריטי יודאיקה בכל התחומים והקטגוריות, בשפע של עיצובים שונים, מסורתיים לצד חדשניים, מחומרים כמו אקריליק, זכוכית, מתכת, סאטן, קריסל ועוד.

בראש "ארט יודאיקה, עומד גבי אקשטיין, בעברו כוכב בלהקת השריון, זמר ושחקן, שהקים בתחילה את חברת "הנמל" שמוכרת לכל בתחום הכלים החד פעמיים, ואז גילה שאפשר להפוך את אהבתו לאמנות יהודית למפעל אותו הוא מנהל עד היום , המייצר ומשווק במאות נקודות מכירה ברחבי הארץ ובחו"ל.

את חלומותיו העיצוביים הוא מתרגם לנייר ובעזרת מעצבים, ציירים , ואמני ארט היצירות הופכות לחפצים ואביזרים מהעולם היהודי.

בביקורי במפעל ביבנה לא ידעתי לאן להסתכל קודם- מזוזות, כיפות, כלי נטילת ידיים, פמוטים, ברכות, חמסות, כלי הבדלה וקידוש, תכשיטים ומחזיקי מפתחות, מפיונים וקרשי חלה, כיסויי חלה ופלטה של שבת, ברכונים, קיטלים ובגדים לתינוק בעת הברית והכרית שעליה הוא מונח, כיסויי טליתות ופעמוני ספרי תורה מפוארים, מוצרי חגים ומנורות, והיד עוד נטויה.

עכשיו לקראת החגים הבאים עלינו לטובה מציעים ב"ארט יודאיקה" מבחר מוצרים בטווחי מחירים נוחים במיוחד, כמו מגשים לעוגות דבש עם כף תואמת מזכוכית אומנותית, כלים לדבש בצורת תפוח לוהט, כלי לדבש או סוכר בעיצוב מנדלה ייחודי, רימונים דקורטיביים יפיפיים שמשקפים את אורות הבית , פמוטי אלומיניום מוזהבים או מוכספים שמגיעים על מגש מפואר, פקקים לבקבוק יין בצורת רימון צבעוני, כלי לדבש עשוי זכוכית בטכנולוגיה מיוחדת היוצרת מראה יהלומים קסום ועוד שפע רב.

בתמונות ניתן לראות רק מעט מכל מה שאפשר למצוא אצל "ארט יודאיקה".

את מוצרי "ארט יודאיקה" ניתן להשיג בחנויות ברחבי הארץ.

עוד מידע באתר, בדף הפייסבוק ובאינסטגרם – ART_JUDAICA