אתר "טעימים"- לטעום את הגלובוס.

111

(צילומי מסך – מתוך אתר "טעימים".)

ישראלים נמצאים בכל מקום. לעיתים אנשים חושבים שמדינת ישראל כוללת לפחות מאה מליון אזרחים, שכן אין מצב שישראלים יהיו בכל רחבי העולם במקביל.

טיול בר מצווה, טיול אחרי צבא, פנסיונרים מטיילים, נופש באי טרופי או שופינג בבירות האירופאיות, ישראלים אוהבים לגלות חוויות חדשות.

אחת מהדרכים הטובות ביותר להכיר מקום היא לטעום אותו. ברמה המילולית. ואין כמו מוצרים מקומיים כדי לתת את הייחוד של המקום, ההעדפות (הלעיתים מאד מוזרות), המרקמים השונים, שילובי הטעמים ועוד.

גם בתרבות מוזכרים הרבה פעמים מוצרים שמסקרנים אותנו ולא תמיד אפשר לנסוע, בעיקר בתקופות סוערות כמו השנתיים האחרונות שלנו, שבהן חוץ לארץ נראה רחוק מתמיד.

כעת אפשר לטעום את טעמי העולם במקום אחד ובנוחות רבה, באתר "טעימים"- אתר המביא את מיטב המוצרים מחו"ל כך שאפשר לטעום מוצרים חדשים מצד אחד, ולחזור לטעמים שטעמנו ברחוב הקסום ההוא, או על החוף בעת שקיעה טרופית, או אפילו במהלך משחק פוטבול בלב אוהדים רועשים.

112

המגוון המטורף של טעמי "מילקה", תערובות פנקייק "האנגרי ג'ק", מוצרי האפייה של בטי קרוקר האגדית, "פופ טארטס""טוויקס" ו"מארס" בטעמים שלא ידענו שקיימים, ווריאציות צ'יז איט של "קבלר", תערובת לעוגת "רד וולווט" שמככבת כמעט בכל קומדיה רומנטית אמריקאית, ממרחים של "אוריאו" ו"אם אנד אמס", אלפחורס "הבאנה", "ראפלס אוריגינל" בטעמים שונים, חטיפי "לייז" מפנקים, "דוריטוס חריף אש", "צ'יטוס" בטעמים כמו צ'ילי מתוק ובצל ירוק, רטבים לטבילה  של "טוסטיטוס" ,אבקת שוקו להכנה "מארס" ו"באונטי", סודה צ'ופה צ'ופה, ואיך אפשר בלי ראמן ותבשילי אטריות חריפים אש מהמזרח הרחוק?

 

113

זו כמובן רשימה זעירה מתוך כל האושר הקולינרי המגיע בלחיצת כפתור במשלוח לכל מקום בארץ.

אסיה, ארצות הברית, אירופה ואוסטרליה, שאפשר לבחור כמוצרים בודדים או מארזים מיוחדים לחורף, לחג האהבה, לצפייה בסרטים וברוח התקופה גם כ"עידוד לבידוד". לנועזים יש גם "קופסת הפתעה" שבה נותנים ל"טעימים" לבחור מה יהיה בה.

20220218_121933

אני התנסיתי במבחר מוצרים שלא הכרתי בעבר:

  • מסטיק בטעם קינמון, של חברת ICE CUBES – מרעננים את הפה והנשימה בטעמים כיפיים במיוחד.
  • ראמן בטעם עוף חריף ברוטב שעועית שחורה מדרום קוריאה, של חברת .Samyang בקופסה גדולה במיוחד – כפולניה שמסוגלת מקסימום "פיקנטי", הראמן היה חריף מאד, מייצג בכבוד את להט המזרח. בין הזוג סיים עד הטיפה האחרונה
  • מקלות ביסקוויט ארוכים מצופים תות, של המותג היפני Pocky – מתוק עדין
  • אבקות להכנת משקאות קפוצ'ינו בטעמים שונים, של חברת JACOBS – שבהחלט יככבו בתפריט המשקאות שלנו בהמשך
  • סודה בטעמים של חברת Jelly Belly: למון ליים, תות, פינייה קולדה ועוד – שמתי במקרר, חבשתי כובע קש והרגשתי על חוף טרופי
  • סוכריות גומי חמוצות בצורות מפחידות, של מותג SOUR PATCH – ערכנו תחרות מי יכול לאכול בלי לעשות פרצוף. אני ניצחתי.

להשיג באתר טעימים ובחנויות החברה: ירושלים – רח' יפה נוף 13 (סניף מרכזי) ובשוק מחנה יהודה, רח' אגריפס 135 * תל אביב – רח' רבי פנחס 13, ובשוק הפשפשים ביפו – רחוב עולי ציון 12.