בֵּית אֶל מוּנֶה – אוצרות לבנוניים במטבח שלנו.

א

(קרדיט לצילום: איתן וכסמן)

את סיפורה של פרח רסלאן הכרנו לראשונה כשכיכבה ב"מאסטר שף" לשם הביאה את לבנון מולדתה. לבנון עיצבה את חייה של פרח כשגדלה בכפר מוקף עצי פרי וגינות ירק, בילתה בטבע והכירה את צמחי התבלין והמאכל, לצד הבישולים האותנטיים של סבתה.

נסיבות החיים הביאו את משפחתה לעזוב את לבנון ולהגיע לישראל, ולפרח לגלות את מה שמשמח אותה ויקר לליבה- המטבח. לאחר "מאסטר שף" נולד " דוכן הכנאפה כעכ – דוכן כנאפה לבנוני המוגש בכעך ייחודי, שהפך ללהיט ולמקום עלייה לרגל של כל מי שהגיע לאזור הצפון.

כעת נולד המיזם החדש ממש בצמוד- " בֵּית אֶל מוּנֶה " – חנות לכלי בית ייחודיים המעוצבים מעץ זית, תערובות תבלינים בלאדי מקוריות ומוצרי מזון המביאים למטבח שלנו את קסמי ביירות.

משמעות המונח "מונה" הוא שיטות שיור מסורתיות לתקופות החורף בהם יש מחסור במזון, ו"אל מונה" הוא כל מה שמשומר- פירות וירקות, דגנים, גבינות, חמוצים, ריבות, מיצים ועוד. "בית אל מונה" הוא כינוי ל"מקום הטעים"- החדר האהוב בבית היכן של הטוב נמצא.

בחנות ניתן למצוא תבניות מורשת להכנת מעמול בצורות שונות. את התבניות עיצבה פרח בעצמה על בסיס התבניות המסורתיות שעברו מאם לבת ומסבתא לנכדה. התבניות עשויות מעץ אשור והן נשמרות ומומלצות להעברה מדור לדור.

ב

(קרדיט לשאר הצילומים בדף זה- אתר האינטרנט של פרח)

מונה בלאדי- מנות מוקפדות ומשומרות  בטעמים ייחודיים ומסורתיים כמו תבלין אורז וממולאים, מחלב- תבלין מזרעי דובדבן שגדל בר לארומה עשירה במאפים, עוגיות וכמובן מעמול, אוזי מנסף – לאורז חגיגי המבוסס על אגוז מוסקט, סמנה חלוב אורגינל להכנת כנאפה ומתוקים בסגנון הערבי ועוד, לצד שמן זית  שהקונה מוזג בעצמו לבקבוק שבחר. כל המוצרים בהכנה ביתית לא חומרים משמרים.

ג

מוצרי מטבח מעץ זית אמיתי בעבודת יד. עץ הזית מאריך ימים, דוחה שריטות ועמיד בחום ובסדקים. הכלים אינם שבירים וניתן להשתמש בהם לערבוב מזון סמיך ביותר וגירוד מזון שנדבק. כלי העץ מוחלקים, משוייפים ומצופים בגימור שמן ונראים כעבודות אמנות.

הבונוס בכלי העץ הוא שמדובר בחומר מתחדש, שכן העצים צומחים מחדש, ובכך שומרים על הסביבה, והם כמובן אינם רעילים. בקולקציית הכלים יש את כל מה שצריך במטבח- קרשי חיתוך וקערות בגדלים שונים, מסחטת לימון, מצקות וכפות הגשה, כלי ערבוב, ועוד.

ד

ניתן להרכיב גם סטים של כלים תואמים וחבילות מתנה למי שבאמת יקר לליבנו.

איפה נמצא כל הטוב הזה?

שוק האוכל הצפוני, אגמון מרקט, בכניסה לאגמון החולה

צמוד למלון גליליון.

עוד פרטים באתר