בונז'ור- מאפייה בבית בקלות!

מאפים – הריח, החום, הטריות, וכמובן הטעם – אין דבר יותר מפתה ממאפה שהרגע יצא מהתנור.

הבעיה היא שבשביל מאפה , בעיקר מאפי שמרים, צריך להכין בצק, מה שלוקח זמן של התפחות ולישות, וזמן זהו משאב שקשה למצוא בתוך החיים המהירים של כולנו.

גם מילה "שמרים" יכול להפחיד אנשים שלא רגילים לעבוד איתם וחוששים שהבצק לא יצליח.

לכן בעבר, כדי להכין פיצה למשל, אנשים שלא רצו להתעסק עם כל הענין אילתרו "פיצה פיתה" או משהו שדמה יותר לטוסט מאשר לפיצה עם בצק אמיתי.

עכשיו בונז'ור מאפשרת לכל אחד להפוך לאופה אמיתי בעזרת "צק שמרים" ו"בצק שמרים עם קמח כוסמין" שמגיעים קפואים וכל מה שצריך זה להפשיר, לרדד או לתת את הצורה המבוקשת, להוסיף את התוספות ולאפות. מינימום עבודה, מקסימום הנאה.

ההחלטה לעשות פיצה היתה קלה, תמיד טעים, תמיד כייפי. הפשרתי את הבצק בחוץ כשעה וחצי לפי ההוראות על האריזה, רידדתי קלות (אפשר גם עם האצבעות), מרחתי רוטב פיצה, הוספתי תוספות שאני אוהבת – בצל ובזיליקום , גבינה קרועה (לא היתה לי מגרדת) ותבלין פיצה.

(בתמונה למעלה- לפני האפייה)

עוד פחות מרבע שעה בתנור שחומם מראש ל220 ויש ארוחה מצויין לאדם אחד. הוספתי סלט ירוק והכל מושלם.

הבצקים שפותחו על ידי מומחים נשמרים במקפיא ואם האורחים מודיעים ש"עוד שעתיים אנחנו אצלכם" או שבערב הילדים יביאו הביתה את כל חברי נבחרת הכדורגל שלהם, יש בצק מוכן ורוב העבודה כבר נעשתה.

(ואחרי האפייה!)

מעבר לפיצה ניתן להכין פוקצ'ה, סמבוסק, לחמניות או מה שעולה בדמיון וחוסכים זמן ולכלוך (כי לא להאמין באיזה רדיוס קמח יכול להתפזר).

את הבצק צריך להשאיר בחוץ כשעה, או לילה במקרר, ואופים בתנור שחומם מראש ל220 מעלות עד שמוכן (בטורבו זה בערך 15 דקות).

להשיג ברשתות השיווק, כשר בד"צ העדה החרדית.