בחזרה לבית הספר עם PILOT ו – BABYLON

 

ציוד חזרה לבית הספר

"על החלון ישבתי וזיכרון כתבתי, פתאום נפל העפרון וזהו סוף הזיכרון". לא בטוח שהדור הנוכחי של הילדים מכיר את הציטוט הכל כך מיתולוגי הזה, אבל אם נתרכז בתוכן, היום כבר לא צריך לסיים את הזכרון רק מפני שנפל העפרון, מכיוון שיש כל כך הרבה כלי כתיבה איכותיים שניתן לרשום זכרונות רבים (וגם סיכומים, פתקים ומכתבי אהבה) בלי לדאוג.

אחד הדברים הכייפים של סוף החופש הגדול הוא ההצטיידות לשנה החדשה בתחום כלי הכתיבה והציוד המשרדי. אפשר לבלות שעות בבחירת הקלמר, לנסות את העטים, לבחור את המדגישים ולבדוק מה החידושים האחרונים בתחום. אני זוכרת שאפילו בשנותי כאישה בוגרת שלומדת באוניברסיטה, עדיין היתה ההתרגשות הזו של כלי הכתיבה החדשים שמצפים לעבודה, וכשפתחתי את המחברת בדף הראשון, וכתבתי את השורה הראשונה, הרגשתי מינימום שילוב של ביאליק ומארי קירי.

 

20180713_185219

מה ניתן למצוא לקראת שנת הלימודים הבאה?

קודם כל, מזל טוב לPILOT שחוגגים יום הולדת מאה.

אחד האירועים הזכורים בתולדות מאה השנים של "פיילוט" הוא ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל חותם בעט פיילוט על הסכם השלום עם ירדן, ובצדק, כי על שלום איכותי חותמים עם עט איכותית.

פיילוט היא חברת העטים הגדולה ביותר ביפן ומותג כלי הכתיבה המוביל בעולם, ויש לו גם כמה שלאגרים רציניים כמו – FRIXION PILOT – ששמו מרמז על חיכוך ולא סתם – מדובר בעט ייחודי שמאפשר מחיקה ללא נוזל מחיקה. היום כבר לא צריך למרוח נוזל לבן שמלכלך את הידיים והדף, שצריך לנשוף עליו ושקשה לכתוב על המקום המחוק. כל מה שצריך הוא להשתמש בגומי שבקצה העט, והדיו, שרגיש לחום שנוצר מהחיכוך, פשוט נעלם. אותו הפטנט קיים גם בFRIXION טוש ההדגשה, שניתן להדגיש בו שוב ושוב ואז למחוק.

 

20180713_185329

בשני העטים יש גם ציפוי גומי בבסיס לאחיזה וכתיבה נוחה.

עוד שיחוק של "פיילוט" הם עטי ה4V , שהם בעצם טוש פרמננט עם גוף מתכת שמאפשר כתיבה על כל משטח כולל זכוכית, פלסטיק, עץ ועוד, ועטי  P2B PILOT שעשויים מבקבוקים ממוחזרים  בעיצוב ידידותי לסביבה. לכבוד חגיגות המאה יש גם גירסה מיוחדת עם רולר דק בלחצן.

אבל לפני שכותבים צריך לדעת מה כותבים, נכון? לעזרתנו מגיע הBABYLON- המילון האלקטרוני הטוב בעולם, שמומלץ על ידי מורים, מרצים ומפקחים.  במילון יש פי שלושה יותר ערכים מאשר במילונים אחרים (650000 לעומת 250000), הוא כולל פונקציית איות (SPELLER)  שמאתרת מילים עם שגיאות כתיב, פונקציה שלא קיימת בשום מילון אחר, כמו גם פונקציה של הצלבת מילים (CROSS)  שמתרגמת מילה מתוך תרגום, והכל בעזרת אפשרויות ודוגמאות לשימוש במילים כך שאפשר להבין בדיוק מה משמעות כל מילה ומשפט.

 

babylon texton

המילון נוח במיוחד לשימוש בזכות מספר תכונות – מנוע חיפוש חכם שמשלים מילים בהקלדה, צג LCD איכותי, 6 שורות, ומכסה פלסטיק מתקפל כדי לשמור עליו, וכל זה בהפעלה של זוג סוללות.

 

20180713_185403

מה עוד צריך להיות בקלמר שלנו?

סט טושים מדגישים STABILO- במגוון צבעים כולל צבעי פסטל STABILO BOSS, מדגישים אהובים ופופולאריים כבר ארבעים שנה ולא סתם, הם מדגישים ברוחב שתי שורות, על בסיס מים כך שלא נוצרים כתמים ורטיבויות על כל סוג נייר ומתייבשים מהר.

 

20180713_185445

דבק סטיק UHU בגדלים שונים, המותג המוביל בעולם שלא מלכלך את הידיים, אינו מכיל מסיסים או רעלים, נמרח בקלות ומתייבש במהירות. הסגירה תמיד נוחה ולא נשארים "זנבות" של דבק על הסטיק או על הנייר.

עפרונות STAEDTLER- עפרונות איכותיים בצורת משושה כך שהאחיזה נוחה ולא מחליקה (מצויינים לאחיזה של תלמידים צעירים בעלי אצבעות קטנות ולא מנוסים בהחזקת עפרון), חזקים הרבה יותר מעפרונות אחרים ולכן לא נשברים בקלות, מגיעים במגוון דרגות קושי ומתאימים גם למבוגרים לכתיבה על נייר רישום או פילם מט. מתחדדים בקלות עם כל מחדד ומגיעים במגוון צבעים רחב.

 

20180713_185539

טוש פיילוט פרמננטי – טושים במגוון צבעים שמתייבשים במהירות ועמידים בפני מים ודהייה. ניתן לכתוב  על משטחי פלסטיק, מתכת, עץ, נייר ועוד, כך שאפשר לסמן בעזרתם גם חפצים שנמצאים בחוץ ועלולים לספוג גשם או שמש.

את כל המוצרים הללו ניתן להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המובחרות בכל רחבי הארץ.

כשבדקתי את כל העטים, המרקרים ושאר התופינים, כבר עלתה לי השאלה "אולי באמת הגיע הזמן לתואר שני?"