ביסלי ואח שלו חוזרים למקורות

20200621_180029

כשנהנים מחטיף, נהנים פעמיים – גם מהטעם שלו וגם מהמרקם והצורה. הדרך שבה החטיף נוגע בלשון משפיע על החוויה הכוללת.

כדי  שלא ישעמם לנו הקיץ מתחברים ב"אסם"  לשורשים ומביאים לנו "ביסלי שווארמה" ו"אח של ביסלי פלאפל (ללא גלוטן)" בצורות מיוחדות של ריבועים שטוחים, שמפיקים לנו בפה צלילים וטעמים חדשים.

הטעמים נבחרו במיוחד- שווארמה ופלאפל הם חלק מההוויה הישראלית לכל אחד ואחת, ואין כמו קולות הפצפוץ של החטיפים שנשברים לנו בפה כדי למכר אותנו סופית.

הבאתי את שתי השקיות לחבורה של גברברים חסונים, עובדי ביטחון בחברה גדולה שלא נזכיר את שמה אבל נמצאת בכל מחשב אישי. התגובות היו כדלהלן:

20200624_125202

אח של ביסלי פלאפל . עשוי מקמח תירס ולכן ללא גלוטן. התפלאנו בהתחלה שאין סימון אדום כי חשבנו שמדובר בכמות נתרן כמו בביסלי הרגיל אבל אז הבנו שיש בערך שליש מהנתרן כך שממש אין צורך בסימון אדום.

מבחינת התחושה של החטיף ביד, הוא הרבה פחות שומני מביסלי רגיל, מה שאומר שהידיים נשארות נקיות וללא פירורים דבוקים. בהשוואה למקלוני הביסלי פלאפל, אנשים אמרו שהגירסה הזו יותר טובה כי אתה לא צריך לדחוף כמות גדולה לפה כדי לקבל את החוויה. את קולות הפצפוץ בפה ניתן היה לשמוע מרחוק.

מבחינת הטעם, מי שאוהב יותר חלש הגדיר את הטעם כ"עדין" במובן החיובי של המילה, משהו שהולך טוב עם בירה. מי שאוהב טעמים יותר עזים ה גדיר את הטעם כ"חלש" יחסית לביסלי פלאפל הקלאסי. (אבל שגם הולך טוב עם בירה…).

מבחינתי כאחת שמעדיפה טעם עדין, ופחות שומניות, אם הייתי צריכה לבחור בין שתי הגרסאות בהחלט הייתי הולכת על החדשה. הבונוס הוא כמובן גם למי שלא צורך או לא יכול לצרוך גלוטן, ויכול להתפנק.

20200624_151239

"ביסלי שווארמה" – טעמים הרבה יותר חזקים אבל עדיין הרבה פחות שומניות באצבעות. חלק מהטועמים לא ידעו שמדובר בשווארמה, וכשגיליתי להם אמרו שהשווארמה ניכרת יותר בריח מאשר בטעם , אבל בכל מקרה מדובר בחטיף טעים.

שתי השקיות התרוקנו במהרה וגרמו לחבר'ה מחדר הבקרה לשאול "מה זה קולות הכרסום הזה ברשת הקשר".

הכשרות היא של בד"צ העדה החרדית רבנות שדרות והחטיפים ניתנים להשגה בכל רשתות השיווק.