בלו נאן מגנום- הנזירות באקסטרים!

ולחשוב שהכל התחיל מטעות הדפסה…

"בלו נאן" , היין האהוב ביותר על הישראלים, קיים למעשה כבר יותר מתשעים שנה, מאז שנוצר בגרמניה.

במקור היה לו שם הרבה יותר ארוך, כמיטב המסורת הגרמנית, משהו עם מעל לעשרים אותיות וקושי אמיתי לבטא את השם. למזלו (של היין וגם שלנו הצרכנים) מישהו במחלקת הדפסת התוויות טעה ובמקום להדפיס נזירות לבושות בגלימות חומות, כמו שהיה מיועד לעשות, הלביש אותן בגלימות כחולות, והשאר הסטוריה.

הרעיון מאחורי היין- לעשות משקה קליל, יותר מתוק ממה שהיו רגילים ביינות לבנים, שיתאים לכל סוגי האוכל כך שניתן לשתות אותו ביחד עם כל המנות בארוחה בלי להחליף ולהתאים יינות לפי מנות. העיצוב המפורסם של הבקבוק אגב, הגיע רק ב1997, והצבע הכחול הפך לסמל של היין.

ליין גרסאות שונות, חלקן מבעבעות וחלקן כשרות (כמו ה" בלו וויין כשר" וה –" בלו נאן גווירצטרמינר ריזלינג כשר") והחידוש האחרון, שהושק ממש בימים אלה, הוא גרסאות בקבוקי המגנום (1.5 ליטר) של "בלו נאן גוורצטרמינר" ו"בלו נאן פינק (רוזה)".

בימים אלה, כשהקיץ עדין כאן מצד אחד, כך שכיף לצאת עם חברים ועם בקבוק שיספיק לכולם, והחגים בפתח מצד שני, מה שאומר הרבה התכנסויות ואירועים משפחתיים שבהם בקבוק גדול יחסוך פתיחה של הרבה בקבוקים, וטעמו אהוב על כולם כך שאין התלבטויות מה להביא.

את בקבוקי המגנום, כמו שאר סוגי ה"בלו נאן" מביאה לנו יבואנית היינות שקד, והם משתלמים במיוחד, במחיר של 110 ₪ לבקבוק בלבד, לכמות שמספיקה לכל החבר'ה. (מתנה נהדרת כשבאים להתארח!).

"בלו נאן גוורצטרמינר" הוא האהוב ביותר על הישראלים (וישראל צורכת כ5% מכל היצוא של " בלו נאן" בכל העולם, מעל למאה מדינות!), ולא סתם. טעמיו מתוקים וחמצמצים גם יחד, והוא מזכיר פירות אקזוטיים כמו ליצ'י ופסיפלורה עם טאצ' של הדרים.

היין תוסס ונשמר במיכלי ניירוסטה כדי לשמור על הרעננות האופיינית שלו.

אני לגמתי אותו לאורך ארוחת סושי, ואכן הוא התאים לכל אחד מחלקי המנה, מהפחמימתיות של האורז, דרך הדגים הנאים ועד לאוממי של האצות. השתיה של היין מאד קלה, ממש כמו בירה שמלווה את הארוחה ומרעננת כל נגיסה כך שנהנים מטעמי המנות לכל אורך הארוחה.

את גירסת הפינק (רוזה) טעמנו בסוף הארוחה, עם קינוח מתוק. יין הרוזה מבוסס על זני ענבים פחות מוכרים – פורטוגזר ודורנפלדר, גם הוא תסס ונשמר במיכלי נירוסטה והתוצאה היא תחושה של תותי שדה ופטל אדום.

שני היינות מתקתקים אך משלבים גם חמצמצות כך שהלגימה מחליקה בגרון , מקררת את הפה (ומומלץ לשמור את היין בדלי קרח לכל אורך הארוחה) ועושה הרבה שמח בנשמה.

את בקבוקי המגנום (ושאר יינות ה"בלו נאן") ניתן להשיג ברשת "דרך היין" ובחנויות היין המובחרות.

#BigBlueNun