"במ-בת" – אסם מציינת את יום האישה הבינלאומי.

IMG_3880

בשמיני למרס, כבכל שנה, מתקיים יום האישה הבינלאומי. יש כאלה הטועים לחשוב שמדובר בעוד סוג של "וולנטיינס"  ולכן קונים בושם או פרח. אבל המשמעות האמיתית של היום הזה הוא יום של חשבון נפש על כך שלמרות שאנו בשנת 2020 עדיין, חמישים ואחת אחוזים מהאוכלוסיה מופלים באופן קבוע, בין על בסיס אישי ובין על בסיס דתי, לאומי או מקצועי.

שנה אחרי שנה מתפרסמים סקרים שבהם ניכר ששכר אישה לשעה נמוך יותר משכר גבר, ההזדמנויות המקצועיות נמוכות יותר, מטלות הבית ברובן נופלות על נשים גם אם הן עובדות בדיוק כמו גברים, הטרדות מיניות, אונס,  אלימות, רצח, סחר בנשים, בפרסומות למוצרי תינוקות – מחיתול ועד תחליף חלב עדיין רואים את אמא בלבד, למרות שגם אבא יכול לעשות את הדברים הללו, ועל נשים מופעלים לחצים שאינם קיימים על גברים- להיות במודל יופי בלתי אפשרי מבחינת רזון, עור חלק, טיפוח ועוד.

ב"אסם"   החליטו להעלות את המודעות לכך שבנים הם בעצם ברירת המחדל, ולתת מקום, ולו במהדורה מוגבלת (ובאמת למה?) גם לבנות, על ידי החלפת "התינוק של במבה" בילדה ..

המסר הוא "כי מה שחשוב זה מה שבפנים, ובפנים כולנו אותו דבר".

ואני אומרת – כולנו אותו דבר בכך שכולנו שונים. כולנו בני אדם, כל אחד עם אפיוניו, תכונותיו, כשרונותיו, כשלונותיו, אהבותיו ורצונותיו, בלי קשר לצורה שבה נולד- שחור, לבן, גבוה, נמוך, שמן, רזה, במגדר זה או אחר.

וזו נקודת המוצא ממנה צריך לדאוג שכל אחד, ללא קשר לצורה שבה נולד, יקבל הזדמנות שווה.