"גאווה, דעה קדומה ו… זומבים" – עכשיו בקולנוע.

http://clixtrac.com/banner/219312.jpg

כולנו גדלנו על הסיפור הקלאסי של ג'ין אוסטין, שנכתב במאה השמונה עשרה ומתאר את החיים באותה תקופה- כשכל הוויתן של נשים היתה להיות מנומסות, להעביר את זמנן בריקמה וקריאה, ולתפוס חתן עשיר. ליזי בנט, אחת מחמש בנות משפחת בנט, שלא זכתה לרכוש רב, היא היחידה שעוד מרהיבה עוז, ומעיזה לא להסכים לנישואים כפויים ותועלתיים למר קולינס, ושואפת לאהבה אמיתית, אבל בזה נגמרת העצמאות שלה, כשכמובן שיא הספר הוא נישואיה לגבר ההפכפך מר דרסי הגאה והיומרני.
אז איך משתלבים זומבים בעניין? מסתבר שיש שני דברים שלא ידענו על גיבורי "גאווה, דעה קדומה וזומבים", והם שקודם כל, כחלק מהחיים יש גם מלחמה מתמדת במתים חיים שניזונים ממוח אנושי והם מסוכנים ביותר, וכן, שנשים הן ממש לא הסוג הכנוע וקורא הספרים, ליתר דיוק, הן מומחיות בתורות לחימה ומשתתפות בהגנה על הבית (והרבה פעמים על הגברים) בעודן לבושות בשמלות מלמלה קלאסיות , שמתחתן, בביריות – נעוצות סכינים חדות.


הסרט עוקב במדויק אחרי הסיפור הקלאסי, כולל ההתנהגות המביכה של אם המשפחה, והשוביניזם של מר קולינס, שמחפש אישה ש"תחליף את הרובים בסירי מטבח" (בהופעה מבריקה של מאט סמית, שמוכר כ"דוקטור ה11" בסידרת "דוקטור הו"), לצד מלחמות נגד הזומבים, כשהנשים, ובראשן ליזי בנט (לילי ג'יימס- כוכבת "אחוזת דאונטון") מפגינות יכולות לחימה יוצאות מהכלל, שמזכירות גם את דמותה של "מרידה" ב"אמיצה" למשל.
בתפקיד הגברי המוביל מככב סם ריילי שבניגוד לבן דמותו הקלאסי דארסי בספר , הפעם טוען שלאישה מושלמת צריכים להיות כישורים גם באמנות וגם באמנויות לחימה, והוא לא מהסס לבדוק את יכולותיה בעצמו, בלי לרחם .
אחד ממשפטי המפתח בסרט, הונח בפיו של אב המשפחה, שבסיפור המקורי אמנם הולך לפי הקו המסורתי, אם כי מגלה הבנה לרצונותיה של ביתו (ובעיקר אי רצונה לנישואים כפויים) אבל בסרט הנוכחי אומר "הבנות נועדו לקרב, לא למטבח!".
אבל אין לטעות, לא מדובר ב"סרט בנות" אלא בסרט אקשן מותח, באווירת סרטי "דמדומים" למשל, שבהחלט ירתק בני נוער כמו גם מבוגרים.
התסריט מבוסס על ספרו של סת גרהם-סמיט, שכאמור יצר וורסיה מרתקת וחדשנית לספרה של ג'ין אוסטין,.

טריילר לסרט ניתן לראות כאן.

הסרט יעלה לאקרנים ברביעי לפברואר.