גלריית לורנס – לילות יפו הרומנטיים.

 

 

גבר-אישה-אהבה-טבעת.  חתונה, כמו אירועים אחרים בחיים- הופכים לזיכרון מתוק גם לנו וגם לאורחים . כשאנו מחליטים איפה נינשא או איפה נחגוג לילדינו, אנו רוצים את החוויה המושלמת, הן מבחינת קולינריה, הן מבחינת הבידור וכמובן האווירה והעיצוב.

השבוע הושקה גלריית ה"לורנס" החדשה, והגעתי לבדוק כיצד ייראה אירוע שם ומה האפשרויות הגלומות במקום.

המיקום – יפו, כבר הופך את החוויה לקסומה. משהו בסמטאות, באורות , "אין כמו יפו בלילות" כבר שרו הרבה קודם, ואין כמו יפו לרומנטיקה ולקסם. ובלב היופי הזה נמצא ה"לורנס" – דקה מהשעון המפורסם, שתי דקות משוק הפשפשים, נקודת חן עתיקה חדשה, במבנה ששמר על העיצוב היפוי המיוחד- התקרות הגבוהות, קירות האבן והקשתות כמובן, בקומת האולם ובגג המרווח, הכל שם.

100-400 אורחים בישיבה  או 700 בקוקטייל,  יכולים להסתובב בין הנישות השונות של המקום, ולגלות הפתעות. באירוע ההשקה בכל נישה היתה קולינריה אחרת, כשהנושא הכללי היה "אפיון לבנטיני" מה שאומר מטעמים כמו "שווארמה דגים", דוכן אוכל רחוב הודי, ביגלה ירושלמי במגוון תוספות, דוכן פיצוחים כולל פול חם, דגים נאים כבושים במיני ירקות, ואיך אפשר בלי מתוקים כמו שפע של מרציפן, מלבי, בקלוואה וקדאיף, שלצידם רחת לקום ביתית פיסטוקית, וגולת הכותרת- שני מגשי כנאפה- גבינה ושוקולד?  על הקולינריה ממונים "קייטרינג מעשייה" בניצוחו של השף חיים סבג.

את המטעמים ניתן היה "להוריד" באמצעות שני ברי אלכוהול, כולל בר קוקטיילים צבעוניים על בסיס ערק, ביטרים, או פירות, מעוטרים ועשירים, או פינת קפה ערבי אמיתי או תה, עם כל סוגי הסוכר האפשריים, כולל סוכר מי וורדים .

האווירה הלבנטינית המשיכה במוסיקת הרקע של די.ג'י אלעד רון,  ששילבה דנס-מזרח-אתני, בעיצוב שכלל מגשי נרות ועלי פרחים, טקסטיל צבעוני, כריות רבות ופינג'אנים, ודוכן מיוחד של יצירת שרשראות וצמידים אתניים כך שכל אישה יכלה ליצור בעצמה או לקבל מוכן- תכשיט לערב במוטיבים של חמסות, עיניים כחולות, חרוזים וגדילים.

הגלריה קיימת מ2002, כשהחזון היה ליצור חוויה כוללת של שפע, יופי ושמחה, ביחד עם אסטטיקה ונקיון ברמה הגבוהה ביותר. כעת עבר המקום מתיחת פנים ועיצוב מחדש והופ- יש לנו את "הלורנס המחודשת"- אקסטרים של חגיגיות.

בהשקה הופיעה הזמרת שפיטה, בגרסאות דנס-אתני של שירים אהובים ומוכרים, והרבה גלאם.

ובונוס מיוחד- מנהג מפורסם של "לורנס" – תהלוכת חתונה צבעונית ושמחה בליווי תזמורת במוסיקה לבחירת הזוג, לאורך סמטאות יפו מקבלת הפנים עד לטקס החופה.

ואין כמו להפוך לזוג נשוי תחת כוכבי יפו….